Klein ukázal prstom na nový cieľ, podpichuje veterána UFC: V novembri som voľný…

Zdroj: FABRIQ MMA

Slovenský diamant pôsobiaci v UFC ešte nemá v pláne súťažne ukončiť rok 2023. Lajoš Klein (20-4-1) sa naposledy predstavil v klietke len nedávno. Na začiatku augusta si na pôde UFC poradil s Ignaciom Bahamondesom (14-5). Súperove prednosti dokázal eliminovaťm, triumfoval na body a vo svetovom rebríčku si zaistil individuálne maximum. Zdá sa však, že energia a chuť na bitku mu nechýbajú. Svoje sústredenie zameral na ďalší cieľ.

“La Jaula“ sa teda v strede leta stal novým skalpom reprezentanta Spartakus Fight Gymu. V hlave ale Slovákovi ostala prekážka, ktorú už mal absolvovať, no nestalo sa. Do merania síl nemohol nastúpiť zo zdravotných dôvodov, dohodnutého zápasu sa tak nezúčastnil. Najnovšie to svojmu plánovanému protivníkovi filigránsky pripomenul.

„Uvedomujem si, že sa ozývam trochu neskoro, ale rád by som ti, Jim Miller, zaželal k 40. narodeninám. Mimochodom, na 11. novembra som voľný, takže sa chystám do New Yorku aj s tvojím darčekom,“ odkázal Američanovi, s ktorým sa mal ocitnúť v súboji 3. júna 2023. Miller (36-17) na tento dátum obdržal aj oznámenie o neúčasti ďalšieho súpera a napokon ho vyzval až Jesse Butler (12-5), ktorého po presne mierenom údere pokoril už po 23 sekundách prvého kola.

Štyridsaťročný zápasník prezývaný “A-10“ ma pri svojom mene už úctyhodnú zbierku profesionálnych duelov. Končiť sa ale ešte nechystá a na blížiacom a UFC 295 by možno prijal výzvu v podobe Kleina. V prípade, že by sa celá bitka naozaj upiekla, “Mr. Highlight“ by sa tak predstavil na turnaji, ktorého hlavným zápasom je boj o titul medzi Jonom Jonesom (27-1) a Stipem Miočičom (20-4).

Lajoša by v akcii rád videl i známy komentátor bojových športov Joe Rogan, ktorý naňho našiel slová chvály i obdivu: „Klein je naozaj dobrý bojovník. Veď sa na to pozrite – má uhladený a pekný štýl. Je to veľmi šikovný borec, dobrý skrátka vo všetkom.“ Pravdivosť vyjadrenia potvrdil práve aj na začiatku augusta, keď v pozícii outsidera zdolal Čiľana Bahamondesa. Ostáva teda čakať na reakciu Millera i samotného UFC, ktoré rozhodnú o slovenskej účasti či neúčasti na jesennom turnaji.

Zdroj: MaxMMA.sk, autor