Klein pre toto ostáva v domácom prostredí! Boj v UFC ho čaká o pár týždňov

Prvý Slovák v UFC Ľudovít „Lajoš“ Klein (19-4) absolvoval posledný súboj v najlepšej lige sveta v marci. V náročnom súboji s Angličanom Jaiom Herbertom remizoval a predtým dokázal zdolať Masona Jonesa a Devonte Smitha. Svoj už siedmy duel v UFC má naplánovaný na 5. augusta v Bridgestone Aréne v Nashville, kde sa postaví Ignaciovi Bahamondesovi (14-4).

Klein už jednu z príprav absolvoval v Amerike, konkrétne v Sanford MMA, kde pôsobí jeden z najznámejších trénerov tohto športu Henri Hooft. Tentoraz ostal talentovaný zápasník verný domácemu prostrediu v SFG Doxxbet Trnava.

„Mesiac do zápasu to začína pritvrdzovať, môžem povedať, že ideme bomby. Mali sme naplánované, že vybehneme do Poľska. Napokon sme ale zohnali kvalitných sparing-partnerov a trénujeme najmä v Trnave. V Spartakuse je to kvalitné prostredie, takže nie je treba niekam cestovať,“ konštatoval UFC zápasník Klein, ktorý sa cíti pred zápasom najlepšie nielen v gyme ale aj v Nových Zámkoch, kde trávi voľný čas so sympatickou priateľkou Nikoletou.

„Celý kemp je zameraný na súpera. Je to vysoký postojár, máme na neho s trénerom Jankom Hudákom a Romankom Kollárom pripravenú taktiku. Tých súperov čo porazil, porazil pekne, no myslím, že neboli až tak kvalitní. Rátame však s tým, že to bude veľmi náročný duel.“ Konštatoval Slovák na konto rodáka z Čile, ktorý v UFC zatiaľ absolvoval štyri zápasy so skóre 3-1. Zo štrnástich triumfov si Bahamondes pripísal deväť na KO/TKO a raz na submisiu. Šesť výhier si pripísal v prvom kole, no väčšinu na začiatku profi-kariéry.

„Som tu rád, do SFG sa vždy teším. Je tu vždy sranda, potom sa tvrdo maká, po tréningu znova srandujeme. V Trnave mám hlavnú časť prípravy, chodím aj do Šale a Nitry. Vždy poobede mám druhú fázu tréningu ale doobeda som v SFG,“ prezradil svoj denný harmonogram Klein, ktorý je známy tým, že je stopercentným športovcom. A to v zmysle tréningovej disciplíny, stravy a prístupu k súperom a kolegom .

S  Kleinom trénuje aj jeden z najlepších zápasníkov (wrestling) na Slovensku Denis Horváth, ktorý je zároveň reprezentantom Slovenska. „Lajoš nie je len MMA zápasník, je to profi-atlét. Je to s ním vždy náročné. Teším sa, že mu môžem pomôcť a pomáha to aj kondične aj mne. Zatiaľ som ho nezažil v zlej kondícii, aktuálne má viac kíl. Ale keď ide do zápasu, tak sa z neho stane pstruh a ide zabíjať.“

Zdroj: MaxMMA.sk