Klein pozná meno nového súpera: Na karte UFC sa predstaví už čoskoro!

Zdroj: Insta/Ľudovít Klein

Ľudovít Klein (19-4) potvrdil ďalší zápas v UFC, ktorý sa bude konať 5. augusta proti Ignaciovi Bahamondesovi (14-4). Pre Lajoša pôjde o siedmy súboj v najlepšej lige sveta, pričom v poslednom dueli v marci remizoval s Jaiom Herbertom v Londýne.

Pôvodne sa mal Klein predstaviť proti rekordmanovi Jimovi Millerovi na karte UFC Kara France – Albazi, ktorý sa konal v priebehu posledného víkendu. Kvôli Lajošovej chorobe, bol nútený náš zástupca súboj zrušiť. Miller nesúhlasil s odložením boja, aj preto UFC našlo Slovákovi iného súpera.

S Bahamondesom sa Klein už mal stretnúť, konkrétne na UFC 277 (30.7.2022), borec z Čile však po problémoch nemohol nastúpiť. „Zahraničné stránky to dali skôr ako som si myslel, je to vonku! Veľmi sa teším, osud asi chce, aby sme si tento súboj dali,“ konštatoval Ľudovít na sociálnych sieťach.

Duel by mal prebiehať znova v ľahkej váhe, v ktorej reprezentant Spartakusu po zmene váhovej divízie získal dve výhry a jednu remízu. Bahamondes má v UFC na konte štyri zápasy, z ktorých trikrát zvíťazil a pripísal si jednu prehru. Štýlovo je to striker, ktorý z celkových 14-tich triumfov v kariére zvíťazil až deväťkrát na KO/TKO a raz na submisiu.

Zdroj: