Klein hlási najlepšiu formu kariéry: Viem, že som lepší zápasník

Zdroj: Instagram/@lajosko.klein

Už iba niekoľko hodín ostáva do siedmeho zápasu Ľudovíta Kleina (19-4-1) v najprestížnejšej organizácii sveta. Súperom slovenského bojovníka na turnaji UFC Fight Night v Nashville bude Ignacio Bahamondes (14-4). Reprezentant trnavského Spartakus Fight Gym cíti životnú formu, čo je pripravený pretaviť do výsledku. 

Do klietky elitnej ligy sveta sa Slovák vráti po piatich mesiacoch. V marci proti Jaiovi Herbertovi (12-5-1) mal vôbec po prvý raz v kariére skúsenosť s nerozhodným výsledkom. „Vo svojom poslednom zápase som nepodal dobrý výkon, keďže sa zrodila remíza. Viem, že som lepší bojovník a verím, že v ďalšom dueli ukážem viac,“ hovoril v rozhovore pre UFC Ľudovít Klein. 

Po dvoch prehrách z roku 2021 sa rozhodol presedlať o váhovú kategóriu vyššie, kde si zatiaľ drží neporaziteľnosť. „Zhodiť do perovej divízie bolo naozaj náročné. V ľahkej váhe sa cítim lepší a najmä silný. S chudnutím nemám problém a viem, že v zápasoch môžem predvádzať lepšie výkony,“ vysvetľuje. 

Konkurentom autora ôsmich KO/TKO a rovnakého počtu submisií bude Ignacio Bahamondes. Čiľan bol pred časovým limitom ukončený len dvakrát, nikdy však nie knokautom. „Zlepšil som pohyb, veľa som na tom pracoval. Bude to veľmi dôležitý aspekt zápasu. Môj súper je dobrý striker, ale tým som aj ja, takže fanúšikov čaká dobrý duel,“ predikuje 28-ročný muž s prezývkou „Mr. Highlight“. 

Hlavnú kartu turnaja otvorí práve konfrontácia nášho zástupcu. „Musím ukázať, čo dokážem. Viem, že som lepší zápasník. Bahamondes je veľmi dobrý, tvrdý bojovník, ale to je v UFC každý. Pripravil som sa veľmi dobre. Myslím, že som v najlepšej forme svojej kariéry a verím, že to v zápase ukážem,“ zakončil Ľudovít Klein. 

Zdroj: UFC, autor