Na kartu FABRIQ 3 pribudol ďalší súboj: Stret amatérskych šampiónov!

Zdroj: Instagram/@samir_smaali

Tretí galavečer organizácie FABRIQ MMA sa vracia tam, kde to celé začalo a teda do Trnavy. V „malom Ríme“ sa 2. septembra uskutoční ďalší atraktívny turnaj organizácie Attilu Végha a Patrika „Rytmusa“ Vrbovského. Fabriq 3 odokryl zloženie ďalšieho z atraktívnych zápasov na karte.

Diváci v Mestskej športovej hale Trnave sa môžu tešiť na meranie síl pomerne skúsenej dvojice z amatérskej úrovne. Organizácia si pripravila v perovej váhe súboj talentovaného Samira Smaaliho (4-3) zo Spartakus Fight Gym Doxxbet Trnava. Medzi pletivami sa stretne s Marekom Neštrákom (5-4) z Chaos Gym Bratislava. Oboch bojovníkov bude 2. septembra do boja poháňať májové víťazstvo a status amatérskych slovenských šampiónov.

Bojovník, o ktorého pôvode dosť jasne vypovedá prezývka “Tunisino“ (Smaali), si vo februári tohto roka pripísal triumf na majstrovstvách sveta IMMAF. Na svoje konto vtedy pridal skalp juhoafrického oponenta Sipha Mlabu (2-3). Koniec kalendárneho obdobia 2022 preňho znamenal zdolanie Mareka Košťáka (1-3) na prvom podujatí organizácie FABRIQ MMA. Smaali je slovenským amatérskym šampiónom bantamovej divízie.

Neštrák si naposledy na turnaji MAMMAL 38 poradil s iným Slovákom – Denisom Krnáčom (0-1). Rok 2022 ale zakončil podľa dostupných informácii dvomi prehrami. Rovnako ako jeho najbližšií súper, aj on sa môže pochváliť titulom medzi amatérmi.

Nie je vylúčené, že na treťom turnaji tunajšej organizácie sa pravdepodobne ukážu aj hviezdni tréneri Ľudovít Klein (19-4-1) a Makhmud Muradov (25-8). Duo bojovníkov z elitnej ligy sveta bude stáť na čele českého a slovenského tímu v ohlásenej Pyramíde Slávy vo váhe do 70 kilogramov. Nekompromisné oči uznávaných zápasníkov uvidia napríklad už avizované duely ako Nikolič – Lukačovič, M’Rabet – Podloha či lákavý duel talentovaných žien z domácej scény medzi Bernadett Ďuranovou a Evou Erdélyiovou. Trnava sa rozhodne má na čo tešiť.

Zdroj: MaxMMA.sk