Kincl prelomil mlčanie ohľadom trilógie s Vémolom: Bol som tomu naklonený, ale…

Zdroj: OKTAGON MMA

Stav vzájomných meraní síl medzi odvekými rivalmi je po dvoch bitkách vyrovnaný. Finálne rozuzlenie vyostreného sporu medzi Karlosom Vémolom (36-7) a Patrikom Kinclom (27-10) mohla dať veľkolepá trilógia na konci kalendárneho roka. Ako je už ale známe, napokon k nej nedôjde.

Český bojovník sa doposiaľ k téme neuskutočnenia duelu s legendárnym krajanom nevyjadroval. Mlčanie prelomil uverejním videa na svojom YouTube kanáli. „Krátko po turnaji v Bratislave mi Ondřej Novotný volal ohľadom trilógie. Bol to krátky hovor. Zápasu som bol naklonený. Zaujímalo ma jedine, či Karlos spraví váhu. Nechcem bojovať raz za rok kvôli tomu, že potom nesplní limit,“ započal svoje rozprávanie Patrik Kincl momentom, kedy začali rokovania o potenciálnej konfrontácii s poradovým číslom tri.

Následne ale prišiel turnaj KSW v Třinci a kontroverzné vyjadrenie, ktoré všetko zamotalo. „Vždy to bude tak, ako poviem ja, nie ako chce niekto iný. Na mňa stojí rad, ja si vyberám. Vybral som si Kincla a je len otázkou času, kedy to odsúhlasí,“ povedal na spomínanom podujatí Karlos Vémola pre CNN Prima News.

Aktuálneho šampión strednej divízie OKTAGON MMA nenechali tieto slová chladným. „Po tomto som sa vrátil domov a so ženou riešil, že už ma štve. Do zápasu sa mi už ísť nechcelo, pretože Karlos zapíska a ja skočím? Mal som jasne stanovené podmienky, za ktorých do toho pôjdem. Ak to OKTAGON nesplní, zápas neberiem,“ pokračoval vo vysvetľovaní 34-ročný držiteľ cenného opasku.

Vila, jachta a doživotná renta?

Patrik Kincl naďalej nedával od trilógie ruky preč, rokovania s organizáciou pokračovali. „Povedal som, že chcem rovnakú zmluvu, akú mal Karlos za zápas so mnou v jari. Chcel som rovnaké podmienky. Nič viac, nič menej. Podelil som sa s Ondrom o svoje informácie, pričom on sa zatváril, že nemôžem vedieť, aké má kto výplaty, keďže zmluvy sú tajné,“ prešiel reprezentant All Sports Academy k ďalšiemu bodu poriadne zamotanej ságy.

Veterán prestížnych líg ako ACB či KSW sa preto riadil informáciami z blízkych zdrojov, ktoré sa k nemu dostali. „Na tú sumu mi povedal, že takéto peniaze nemá, že tam ešte nie je. Šiel som teda o 20 % dole a som si takmer istý, že som to ešte podsekol. Stačilo to vyriešiť tým, že by mi ukázal Karlosov kontrakt, aké mal podmienky za zápas proti mne a ja by som do toho skočil. To sa nestalo,“ vraví autor devätnástich kariérnych ukončení pred uplynutím časového limitu.

K podaniu rúk vo finále neprišlo. Médiami sa bleskovo začali šíriť informácie, že „Inspector“ prišiel odmietnutím ponuky o poriadne lákavé peniaze. „Prečítal som vyjadrenia a pôsobí to na mňa, akoby som požiadal o vilu a jachtu v Karibiku a doživotnú rentu, ale tak to nie je,“ krúti hlavou jedna z veľkých hviezd československej scény zmiešaných bojových umení.

Legitímny vyzývateľ Vlasto Čepo

Držiteľ trinástich ukončení v prvom kole sa veľkých výziev nebojí. Záujem javil o konfrontáciu s jedným z elitných protivníkov z najlepšej svetovej stovky. Spomenul však aj ďalšie konkrétne mená: „Zaujímal ma zápas s Materlom, o ktorého mal záujem takisto Karlos. Bol by to skvelý súper do titulového duelu. Dostala sa ku mne informácia, že je dlhodobo zranený. Nedávno ale oznámili, že v decembri zabojuje o opasok v KSW. Zrejme teda nastala chyba v komunikácii.“

Konečný ortieľ je už niekoľko dní jasný. Právoplatným vyzývateľom sa nakoniec stal slovenský bombardér so srbskou krvou Vlasto Čepo (12-2). „Je to voči nemu fér. Vybojoval si pozíciu jednotky váhy, je legitímny vyzývateľ. Vo svetovom rebríčku je síce zrejme výrazne za mnou, ale nikto lepší momentálne k dispozícii nie je,“ zakončil aktuálny kráľ váhovej kategórie do 84 kilogramov Patrik Kincl.  

Zdroj: MaxMMA.sk