Keitu lanárili lukratívnymi ponukami, mohol si vyberať: Odmietol štyroch svetových gigantov!

Zdroj: OKTAGON MMA

Okamžite po tom, čo OKTAGON MMA oznámil druhú sériu veľkolepého projektu Tipsport Gamechanger, sa začalo špekulovať o tom, kto zabojuje o status európskeho kráľa tentoraz. Skladačka pozostávajúca z dvadsiatich mien postupne odkrývala jednotlivé dieliky, no fanúšikom stále chýbalo jedno meno. Keď už niektorí začali pomaly strácať nádej, že Losene Keita (12-1) taktiež zabojuje o rozprávkovú finančnú čiastku, prišla správa, ktorú si priali azda všetci.

Dominantný belgický bojovník sa okamžite po svojom príchode pod žlto-čiernu vlajku zaradil medzi hlavné postavy organizácie. Priazeň si získal nielen svojimi atraktívnymi výkonmi, ale tiež vďaka vystupovaniu mimo klietky. Najskôr si dokráčal po opasok ľahkej divízie a pri návrate po nepríjemnej zlomenine nohy získal tiež uvoľnený titul perovej váhy. Svoju jedinú kariérnu prehru utrpel poriadne smolným spôsobom, keď si na Štvanici privodil spomínané zranenie. Aj to je jeden z dôvodov, prečo mnohí stále považujú 26-ročného zápasníka za neporazeného.

Losene Keita bez akýchkoľvek pochýb patrí k MMA elite planéty. Svedčí o tom aj jeho postavenie vo svetovom rebríčku perovej divízie, kde mu aktuálne patrí 77. miesto. Všetky tieto faktory prispievajú k tomu, že v rámci miliónovej pyramídy by patril k veľkým favoritom na celkový triumf. „Ten turnaj je už teraz neuveriteľný. Či už s Keitom, alebo bez neho,“ povedal pred pár dňami Ondřej Novotný vo svojom živom vysielaní relácie MMA Letem Světem. Doplnil pritom, že definitíva ohľadom účasti „Black Panthera“ v unikátnom projekte padne do konca týždňa.

A veru, stalo sa. Rodák z afrického kontinentu napriek lukratívnym ponukám od najväčších zahraničných organizácií podpísal nový kontrakt s OKTAGON MMA. Aj to je jasným odzrkadlením toho, že rýchlo napredujúca organizácia s československým základom už je na trhu bojových športov veľkým konkurentom pre každú ligu. „Všetci ho chceli, ale dostanú ho len fanúšikovia Oktagonu! Spoločne rastieme a ešte máme kam rásť. Keita odmietol ponuky ostatných štyroch veľkých organizácií UFC, PFL, ONE a KSW a pre svoju súčasnosť i budúcnosť si vybral OKTAGON,“ napísal na sociálnej sieti X nadšený Ondřej Novotný.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk