Keita sa stále považuje za neporazeného: Toto by spravil na mieste Buchingera!

Už sa to nezadržateľne blíži! Nabudúci víkend sa pozornosť celej česko-slovenskej MMA scény obráti na Ostravu, kde nás čaká jubilejný turnaj OKTAGON 50. V hlavnom súboji veľkolepého galavačera uvidíme Losena Keitu (11-1) a Nika Samsonidseho (10-2), ktorí sa pobijú o opasok v perovej váhe. Pôjde skutočne o veľa, čo v exkluzívnom rozhovore pre MaxMMA potvrdil aj prvý menovaný bojovník.

“Black Panther” vie, aký to je pocit radovať sa zo zisku titulu v najlepšej MMA organizácii na našom území. V doterajšej kariére ovládol ľahkú aj perovú divíziu a teraz túži po ďalšom opasku. Do cesty sa mu však postaví nemecký bojovník, ktorý sa chce veľkými písmenami zapísať do histórie OKTAGONu. V klietke si nič nedarujú a diváci v Ostravar Aréne sa teda rozhodne majú na čo tešiť. „Môj tréning prebieha veľmi dobre. Mal som zopár kvalitných sparingov a som vo forme. Som pripravený bojovať,” povedal pre náš portál odhodlane 25-ročný talent. 

Zranenie za prehru nepovažuje

Naposledy sa Keita postavil proti Matemu Sanikidzemu (10-2) na podujatí OKTAGON 45, ktoré sa koncom júla uskutočnilo na pražskej Štvanici. Vtedy ale svoj dočasný opasok nedokázal obhájiť, pretože sa v závere prvého kola nešťastne zranil. „S nohou je už všetko v poriadku. Necítim žiadne obmedzenie a takisto ani psychicky ma to nijako nebrzdí,” stručne prezradil a ohľadom prekvapivo rýchlej rekonvalescencie doplnil: „Neabsolvoval som žiadnu špeciálnu liečbu, len som klasicky rehabilitoval. Pri mojom zranení členka bolo dôležité, že nebol zlomený, ale bola tam len nejaká pomliaždenina. To je teda dôvod, prečo som sa dokázal vrátiť v tak krátkom čase.”

Pre Belgičana to bola vôbec prvá oficiálna prehra v kariére, no názory na to, či ide o neúspech sa líšia. Zatiaľ čo niektorí odborníci a fanúšikovia v tom majú jasno, iní to tak nevnímajú. Pochopiteľne, do druhej skupiny patrí aj samotný Losene. „Neberiem to ako prehru. Robím tento šport veľmi dlho a viem, že o prehru ide len vtedy, keď ma niekto porazí. Ja som sa však zranil, a to sa sa môže stať hocikedy. Keď niekto chce povedať, že porazil Keitu, musí si tým byť istý, takže ja to za prehru nepovažujem,” objasnil svoj jednoznačný postoj. 

Tejto téme sa MaxMMA osobitne venovalo aj v dvanástej epizóde obľúbenej relácie GnP, kde sa do mierneho konfliktu dostal Robert Kmeťo s legendárnym Ivanom Buchingerom (41-8). Zatiaľ čo známy moderátor tvrdil niečo podobné ako Keita, “Buki” bol jasne proti. „Buchinger to tak povedal preto, lebo ja som ten, kto ho dokázal zdolať. Z toho dôvodu povie hocičo, aj keď dobre vie, že to nie je prehra,” vyjadril sa na margo toho belgický bojovník.

Neostalo to ale len pri tom. Keita reagoval aj na špekulácie, že sa hviezdny slovenský bojovník vyhýba odvete s ním. „Ivan si už nemá čo dokazovať. Má za sebou množstvo úspechov a porazil veľké mená, preto nerozumiem, prečo je ešte stále aktívny. Ja by som sa na jeho mieste nepúšťal do bitiek proti mladším borcom, lebo je to pre neho veľké riziko. Už nepotrebuje bojovať o titul,“ zamyslel sa obľúbenec fanúšikov. Zároveň ale dodal, že voči Buchingerovi prechováva obrovský rešpekt.

Taktika je jasná!

Súboj proti Samsonidsemu bude vrcholom historického galavečera v najtrvdšom meste Českej republiky. Keita si veľmi dobre uvedomuje, čo ho čaká, no nič iné ako výhru si nepripúšťa. Cíti sa skvelo a chce všetkým dokázať, že je najlepším zápasníkom v OKTAGONe. „Moja taktika je jednoduchá. Ísť do klietky a poraziť ho. To je všetko,” vyhlásil sebavedomo a ďalej pokračoval: „Očakávam, že Niko so mnou bude chcieť ísť na zem. Na jeho wrestling som ale pripravený. Keď chce, aby to bol taký zápas, som s tým úplne v pohode.”

Pre reprezentanta Lamiro Fight Clubu to bude už siedmy duel pod žlto-čiernou vlajkou, no vôbec prvýkrát sa predstaví v Ostrave. „Bude to pre mňa veľmi špeciálne, lebo už som navštívil to mesto a viem, že ma tam ľudia milujú. Síce to bude niečo nové, ale bude to skvelé. Sú tam šialení fanúšikovia,” neskrýval nadšenie veľký sympaťák.

Plány do budúcna a kritika podujatia v Anglicku

Jednotka v rebríčku perovej váhy sa netají tým, že túži v OKTAGONe vládnuť dvom kategóriám naraz. To sa mu síce už sčasti podarilo, keď po aprílovej výhre nad Jakubom Tichotom (5-2) získal opasok pred dočasného šampióna, no to mu nestačí. Momentálne sa však Keita sústredí len na úspech v najbližšom zápase. „Po súboji so Samsonidsem budem musieť porozmýšľať, čo ďalej. Myslím si, že v budúcom roku budem zaneprázdnený v perovej divízii. Ľahká váha by totiž mala mať Gamechanger, preto tam nebude šanca na titul,” naznačil svoje plány. 

Pozornosti „Black Panthera“ neušli ani posledné podujatia najlepšej česko-slovenskej organizácie, ktoré sa konali v Anglicku a Nemecku. Zatiaľ čo v Manchestri to bola premiéra, v Kolíne nad Rýnom padol nový divácky rekord. „V Nemecku odvádza OKTAGON fantastickú prácu, ale expanzia do Anglicka podľa mňa nebola veľmi dobrým krokom. Keď tam totiž chcete rásť, musíte mať tie najväčšie hviezdy a zápasníci ako napríklad Shem Rock nimi rozhodne nie sú. Oni vám nezaplnia arénu,“ uzatvára vždy úprimný a dobre naladený Losene Keita.

Zdroj: MaxMMA.sk, Autor: Kamil Schreiber