Keita odkazuje Ronymu, že si nezaslúži bojovať o titul! Porazil starého chlapíka, ktorý nič nerobil…

Zdroj: Oktagon MMA

Spomedzi všetkých doterajších konkurentov narobil šampiónovi ľahkej váhy najväčšie problémy a túžbu po odvete neskrýva. Rony Paradeiser (17-8) je jediným bojovníkom Oktagonu, ktorého Losene Keita (11-0) nedokázal ukončiť pred časovým limitom. Dá neporazený Belgičan svojmu rivalovi šancu na reparát?  

Rony Paradeiser na poslednom turnaji v Oberhausene prelomil pomyselné prekliatie. Nikdy predtým sa mu v kariére nepodarilo vyhrať štyri po sebe idúce duely. Zmenil to až dominantný výkon proti skúsenému britskému veteránovi Andrewovi Fisherovi.

Priamo z hľadiska sa výkonu oboch možných vyzývateľov prizeral kráľ ľahkej divízie Losene Keita. „Porazil starého chlapíka, ktorý nerobil nič, proste pred ním iba stál. Budem úprimný, Rony si podľa mňa nezaslúži bojovať o titul. Ak však o to stále stojí len preto, aby som mu nakopal zadok, porazím ho znovu, nech nie sú žiadne pochybnosti,“ rozrozprával sa v našom rozhovore 25-ročný Belgičan.

S urasteným Slovákom sa už raz stretol. Vo februári 2022 ho porazil po trojkolovej bitke na body. Od tohto momentu už bývalý účastník Oktagon Výzvy neprehral ani raz. „On bojoval proti zápasníkom, ktorí ani neboli v rebríčku, prípadne za sebou mali minimum zápasov. Zdolal som ho raz a dokážem to aj druhýkrát,“ sebavedomo pokračoval Losene Keita.

„Black Panthera“ však teraz čaká stret šampiónov. Na Štvanici sa zoči-voči postaví držiteľovi opasku perovej váhy Matemu Sanikidzemu (10-2). Oktagon v ostatných týždňoch angažoval hneď niekoľko zaujímavých posíl, medzi ktorými sú aj potenciálni konkurenti neporazeného rodáka z Guiney. „Sledujem to, no v ľahkej a perovej váhe aktuálne stále nie je bojovník, z ktorého by som mal strach. Môžu mi poslať hocikoho, som pripravený,“ bez váhania reaguje Keita.

Oktagon usporadúva tento kalendárny rok jeden turnaj za druhým, belgický šoumen dlhodobo patrí medzi vôbec najaktívnejších bojovníkov. „Áno, tento rok som veľmi aktívny. Plánujem zápasiť čím skôr, ale najprv porazím Sanikidzeho a potom uvidíme. Bude záležať na tom, ako sa budem cítiť, akú budem mať váhu. Ale vždy vravím, že pokiaľ nie som zranený, som pripravený. Som ten správny človek na to, aby bolo v mojich dvoch divíziách neustále rušno.“

Zdroj: MaxMMA.sk