Keď sledovala boj o titul, znervóznela. Rekordérka Nunes o možnom návrate: Stále sa cítim ako šampión!

Zdroj: UFC

Už počas svojej kariéry sa stala legendou. Amanda Nunes (23-5) bola dlhodobo absolútnou jednotkou naprieč váhami UFC. Medzi svetovou elitou strávila takmer dekádu. Je jednou z historicky troch bojovníkov, ktorým sa podarilo vlastniť v jednom čase dva opasky. V júni ale Brazílčanka ako šampiónka odišla do dôchodku. Plánuje sa do klietky vrátiť?

Držiteľka niekoľkých rekordov najprestížnejšej organizácie sveta sa objavila na víkendovom turnaji UFC 297 v Toronte. Z hľadiska sledovala aj súboj o ženský titul bantamovej váhy, ktorý jej dlhú dobu patril. Päťkolovú bitku napokon ovládla Raquel Pennington (16-8). „Neviem prečo, ale bola som veľmi nervózna. Prevládali vo mne zmiešané pocity, šťastie a aj smútok,“ cituje slová Amandy Nunes zámorský portál MMA Fighting.

Brazílčanka je na dôchodku zhruba šesť mesiacov. Rozhodnutie zavesiť rukavice na klinec s odstupom času neľutuje. „Nemôžem nechať Ninu s dvomi deťmi samú. Celý môj život bol spojený so zápasením, takže som si život natoľko neužívala. Teraz mám 35 rokov, môžem sa vrátiť do Brazílie, zostať s priateľmi, rodinou a sledovať, čo sa bude diať,“ hovorí o výhodách konca profesionálnej športovej cesty.

Víkendový turnaj v nej ale prebudil bohaté spomienky na úspešné roky strávené pod vlajkou UFC. V aréne sa azda neobjavil novinár, ktorý by jej nepoložil otázku týkajúcu sa potenciálneho návratu medzi pletivá. „Nikdy nevieme. Som bojovníčka a toto je moja práca. Veľmi to milujem. Rovnako si užívam, že nemusím byť každý deň v gyme a môžem mať normálny život. Mám možnosť ostať doma a trochu poleňošiť,“ s úsmevom hovorila 35-ročná žena s výstižnou prezývkou „The Lioness“.

Čo i len jeden opasok šampiónky držala 3606 dní, pripísala si najviac triumfov medzi ženami v organizácii a pokoriť dokázal sedem bývalých držiteliek titulu. Amanada Nunes sa stala ikonou a obrovskou legendou, pred ktorou mala konkurencia náležitý rešpekt. „Stále som zdravá, silná, inteligentná a rozmýšľam ako šampión. Stále sa cítim ako šampión, takže uvidíme,“ nepotvrdila, ale zároveň ani nevyvrátila možnosť vrátiť sa do kolotoča MMA.  

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk