Karlos Vémola prichádza na sklonku kariéry s nečakanými zmenami!

Zdroj: OKTAGON MMA

Čas na zmenu! To si na sklonku svojej profesionálnej kariéry povedal Karlos Vémola (36-8). Legendárny český bojovník počas športovej cesty veľa prehier neutrpel. Keď už ale prišli, znášal ich veľmi ťažko. Na pocit neúspechu už nechce ani pomyslieť, preto robí všetko preto, aby na začiatku júna odchádzal z očakávanej odvety storočia so zdvihnutou rukou. 

Aktuálny šampión poloťažkej váhy OKTAGON MMA podniká kroky, ktoré pre neho doposiaľ neboli úplne typické. Už čoskoro sa poberie za veľkú mláku, kde začne hlavnú fázu prípravy na turnaj v Edene. „V sobotu odlietam do USA. Komunikoval som s ľuďmi z UFC Performance ohľadom toho, ako sa tam veci zmenili. Ja teraz potrebujem trochu nahnať kondíciu, takže z Las Vegas odlietam späť do Thajska. Potom budem mať deväťtýždňový sparingový kemp,“ načrtol svoje nadchádzajúce plány. 

Spomínaný inštitút najprestížnejšej organizácie sveta by sme zjednodušene mohli prirovnať k modernému stredisku určenému nielen na tréning, ale všeobecné napredovanie. K dispozícii sú špičkoví fyzioterapeuti, lekári, výživoví poradcovia a ďalší odborníci vo svojich oboroch. Napredovať pomáhajú nielen zápasníkom, ale rovnako profesionálom z ďalších športových sfér ako napríklad NHL, NBA či NFL. 

Prvý zástupca našich západných susedov v UFC chce stráviť veľa času za hranicami. K úprave procesu sa odhodlal rovnako vo svojom domovskom prostredí. „V Monster Gyme som začal trénovať s novým kondičným trénerom, ktorého som nikdy nemal. Roky som si to riadil sám, teraz som sa to celé rozhodol prekopať. Nechávam si poradiť. Samozrejme, občas protestujem. No vo všeobecnosti sa to snažím robiť celé inak,“ so smiechom vysvetľoval ikonický „Terminátor“ na tlačovej konferencii OKTAGON TIME

„Pokiaľ mi všetko fungovalo, nič som nemenil. Teraz už ale nastal čas pre zmenu,“ priznal 38-ročný veterán. Zaváhanie proti odvekému rivalovi spred piatich rokov sa snaží vytesniť z mysle. Špecialista v boji na zemi si veľmi dobre uvedomuje, že prípadný pražský triumf by ho opäť raz vystrelil do absolútnych výšin. „Po poslednom zápase radšej nič odhadovať nebudem. Jedno vám však môžem sľúbiť. Po päťročnej pauze Attilu to na päť kôl nebude. A pokiaľ áno, potom teda klobúk dole,“ zavŕšil svoje rozprávanie Karlos Vémola

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk