Vémola načrtol, čo by ho presvedčilo skončiť neskôr: Dostatočnou náhradou za Végha by bol…

Karlos Vémola (zdroj: OKTAGON MMA)

Karlos Vémola (34-7) sa momentálne pripravuje na pražskú Štvanicu. Tam ho čaká argentínsky bojovník Lucas Alsina (11-4). Pre „Terminátora“ to bude prvý zápas od titulovej porážky s Patrikom Kinclom (27-10) v strednej divízii. Český veterán UFC už avizoval, že jeho kariérna etapa sa pomaly blíži do svojho konca. Nemusí to však byť tak skoro, ako pôvodne tvrdil.

Plán na nadchádzajúce obdobie je jasný. Držiteľ opasku poloťažkej divízie ho už niekoľko dní začne na pražskej Štvanici, kde bude jeho konkurentom Lucas Alsina. Zápas je vypísaný v dohodnutej váhe do 91 kilogramov. „Momentálne vážim 103 – 104 kíl, stále teda chýba zhodiť nejakých 12 – 13 kilogramov. Neznamená to, že pokiaľ idem strednú váhu, mám 95 kíl a potom zhadzujem. Každý zápas je zároveň prípravou na ten nadchádzajúci. Mňa čaká Pavol Langer, obrovská 93-ka, čiže sa snažím držať váhu čo najviac hore,“ rozrozprával sa v Karlos Vémola o neobľúbenom chudnutí.

„Terminátor“ prednedávnom avizoval, že ho čakajú posledné tri duely kariéry. Stále však existuje alternatíva, ktorá ho dokáže presvedčiť. „Ak by vyšiel futbalový štadióne, veci by sa museli trocha prekopať. Ale ktovie, možno to bude súčasťou troch zápasov, ktoré som oznámil. Nechajte sa prekvapiť, s Ondrom Novotným na niečom usilovne pracujeme,“ načrtol informáciu zo zákulisia v rozhovore pre portál kaocko.cz.

Bohatú športovú cestu by 38-ročný veterán rád ukončil proti rivalovi Attilovi Véghovi (33-9-2). Ak by sa však druhý diel vytúženého stretu nestihol odohrať ešte v tomto kalendárnom roku, v hre je ďalšia možnosť. „Určite by som chcel, aby to bol môj posledný zápas. Zatiaľ nie je nič potvrdené, sú tu iba špekulácie. Nerád sedím a čakám. Asi by som s Oktagonom jednal, či by sa nedal nahradiť napríklad Materlom. Bola by to dostatočná náhrada,“ vraví muž, ktorý medzi pletivami uškrtil devätnástich súperov.

Vémola v kariére nastúpil do 41 profesionálnych zápasov, z toho šesť pozbieral v prestížnom UFC. Bojovať však nemôže donekonečna, telo má svoje limity. „Chýbať mi to určite bude, ale na druhú stranu si uvedomujem, že som zanedbával omnoho dôležitejšie veci ako napríklad moje deti. Tento rok po Štvanici idem s deťmi na dovolenku po 16 rokoch. Musím dohnať, čo som zanedbal,“ priznal „Terminátor“ pre kaocko.cz.

Zdroj: Kaocko.cz, autor