Karlos Vémola o odchode Babu Jagu do Clashu: Zapadne tam! Nakopne to obe strany

Václav Mikulášek (zdroj: OKTAGON MMA)

Šampión poloťažkej váhy OKTAGO MMA Karlos Vémola (36-7) vo svojom živom vysielaní na Instagrame prehovoril o odchode krajana Václava Mikulášeka (9-12) do Clash of the Stars. „Terminátor“ si myslí, že „Baba Jaga“ svojou extravaganciou do kontroverznej organizácie zapadne a tento prechod mu môže pomôcť hneď po viacerých stránkach.

Mikulášek skončil v OKTAGON MMA po opakovanom porušení etických pravidiel, čo potvrdili ako samotný bojovník, tak spolumajiteľ československej organizácie Ondřej Novotný. „Neviem, čo hovorím na jeho odchod z OKTAGONu, pretože neviem, čo sa presne stalo a prečo odišiel. Cudzie kauzy a cudzie nešťastie ma príliš nezaujímajú. Viem, že tam nejaký problém bol, to je celé,“ rozhovoril sa „Terminátor“ na svojom IG profile v rámci živého vysielania.

Clash? Pre Babu Jagu vhodné miesto!

„Baba Jaga“ je novým prírastkom organizácie Clash of the Stars, ktorej zápasy miestami hraničia so silným bizárom. „Je to človek, ktorý do Clashu zapadá. Myslím si, že tam patrí a urobí tam kariéru. Vďaka nemu sa organizácia môže dostať o niečo vyššie. Medzi tými nešportovcami budú mať aj nejakých v úvodzovkách športovcov,“ hovorí Vémola, ktorého na OKTAGON 51 v Prahe čaká na konci decembra sledované meranie síl so Samuelom „Pirátom“ Krištofičom (16-6).

„Hovorilo sa o možnom boxerskom zápase Marpo verzus Mikulášek, čo by asi malo veľkú sledovanosť. To by Clash mohlo nakopnúť, pričom nakopnúť po prehrách potrebuje aj on. Potrebuje povzbudiť a dostať pár jednoduchších zápasov, ktoré v Clashi dostane. Ja mu to prajem, asi si aj zarobí viac ako v OKTAGONe. Tomuto jeho kroku sa nedivím. Prajem mu veľa šťastia,“ zakončil Karlos Vémola, ktorý v minulosti sám s „Babom Jagom“ bojoval.

Stalo sa tak na podujatí OKTAGON 19, kde veterán UFC Mikulášeka zdolal v prvom kole na submisiu po dvoch minútach a piatich sekundách. V tejto chvíli nie je konkrétne isté, kedy sa rodák z Ostravy premiérovo v rámci Clash of the Stars predstaví, ale prísť by k tomu malo v nadchádzajúcom kalendárnom roku. „Konečne zarobím nejaké peniaze,“ uviedol nedávno samotný český šoumen, ktorý sa na novú kapitolu svojej kariéry teší.

Zdroj: MaxMMA.sk, autor JV