Kariérny posun, aký sa len tak nevidí: Z pôvabnej čašníčky a modelky hviezda UFC

ig/@karatehottiemma

Našla to, čo ju napĺňa. Americká bojovníčka Michelle Waterson-Gomezová (18-12) si momentálne plní svoje sny v UFC. Avšak jej cesta do najprestížnejšej MMA organizácie bola vskutku jedinečná. Pred prechodom medzi profesionálov totiž pracovala ako čašníčka v známej sieti reštaurácii Hooters a verejnosť zaujala aj ako modelka plaviek.

Rodáčka z Albuquerque sa naposledy v klietke predstavila počas uplynulého víkendu na turnaji UFC Fight Night 228. Proti favorizovanej Marine Rodriguezovej (17-3-2) však medzi pletivami vydržala len necelé dve kolá. Brazílčanka ju ukončila spôsobom TKO. Pre 37-ročnú zápasníčku to bola už štvrtá prehra v rade. Jej posledné víťazstvo sa datuje ešte do septembra 2020.

Waterson-Gomezová má aj napriek tejto nelichotivej forme v UFC slušné renomé. Pred pár rokmi ale nič nenasvedčovalo tomu, že sa z nej môže stať hviezda ženského MMA. Živila sa ako čašníčka v bare Hooters a popritom si privyrábala fotením plaviek.

Práve počas fotenia kalendára pre americkú sieť reštaurácii vznikla jej prezývka „Karate Hottie“. Tú používa od roku 2007, kedy sa stala profesionálnou bojovníčkou. „Ak si ľudia pustia môj zápas preto, že sa volám ‚Karate Hottie‘, alebo preto, že som pracovala v Hooters, nech sa páči. Potrebujem len, aby ste ma sledovali. Keď uvidíte, že som skutočná majsterka zmiešaných bojových umení, potom zmením váš názor na to, ako ma vnímate,“ povedala suverénne v roku 2019 pre ESPN.

Zdroj: Dailystar.co.uk, autor