Karaivanov vie, ako Procházku pripraviť na Pereiru: Kedy sa titulový boj uskutoční?

Instagram/@martinjetsaam

Na veľký návrat je pripravený a fanúšikovia sa už nevedia dočkať momentu, kedy opäť prekročí prah klietky. Jiří Procházka (29-3-1) pozná meno nadchádzajúceho súpera, v riešení ostáva len miesto uskutočnenia. Nezmazateľnou súčasťou prvého českého šampióna UFC je aj hlavný tréner Martin Karaivanov. Respondent nového rozhovoru z dielne MAX MMA prezradil, v akej fáze prípravy je jeho zverenec či na kedy sa črtá stret s Alexom Pereirom.  

Ako momentálne trávite čas? Stíhate si popri všetkých povinnostiach oddýchnuť?

Snažím sa byť s deťmi, ktoré majú momentálne prázdniny, aj keď sem-tam je to vzhľadom na všetky povinnosti náročné. Našťastie, práca je mojím koníčkom a koníček prácou, takže sa nemusím do ničoho nútiť.

Prejdime hneď k aktuálnym témam. Za nami je zápas Jan Blachowicz verzus Alex Pereira. Je známe, že víťaz sa má stretnúť s Jirkom Procházkom. Ako hodnotíte spomínaný duel?

Na zápas som bol veľmi zvedavý. Nikto vopred nevedel, kto vyhrá, takže nebolo možné sledovať výlučne štýl, respektíve chyby iba jedného z nich. Preto som na všetko nazeral komplexne. Škoda, že Blachowiczovi v druhom kole došli sily, mohlo to vyzerať úplne inak. Plusom pre nás je, že sme videli, ako sa Alex dokáže pobiť s bojovníkom z poloťažkej váhy. Z toho čosi dokážeme vyvodiť.

V čom všetko bude Pereira oproti Poliakovi iným konkurentom?

Bude to viac postojová hra. Pereira je vyšší ako Blachowicz, čiže budeme musieť poopraviť vzdialenosť a trochu viac to rozohrať. Vieme však, ako sa na tohto súpera pripraviť.

K oficiálnemu oznámeniu miesta a dátumu zápasu zatiaľ neprišlo. Máte už nejaké indície?

Práve teraz to riešime. Má to súvislosť s Austráliou, Abú Dhabí a ďalšími turnajmi na konci roku. S určitosťou ale vieme, že zápasiť chceme do konca tohto kalendárneho roku.

Ešte donedávna pritom všetko nasvedčovalo tomu, že oponentom bude Jamahal Hill. Pokazilo to plány?

Nepokazilo, akurát trochu pozmenilo. Má pretrhnutú achilovku, musí sa dať dokopy. Rovnako uvoľnil titul, aby divízia nestagnovala. Mierne pozmeníme prípravu a ideme ďalej. Verím, že sa s Jamahalom stretneme niekedy inokedy.

V akej fáze prípravy sa momentálne Jiří nachádza?

Veľa času po návrate trávil s kondičným trénerom. Dennodenne rozhýbavali a posilňovali rameno v rôznych uhloch a pohyboch. Bolo to striktne len o tomto. Príprava odštartovala už po operácii ramena. Začali sme s rehabilitačnou časťou, potom prišlo naberanie stratenej svalovej hmoty a vylepšovanie kondície. Aktuálne sa Jiří nachádza v Thajsku, kde podstupuje všeobecnú MMA prípravu. Stále sme čakali na výsledok zápasu Blachowicz verzus Pereira. Po návrate sa už budeme sústrediť na konkrétne veci.

Prejdime aj k iným témam. Na čo sa môžu fanúšikovia v dohľadnej dobe tešiť v súvislosti s Vašimi ďalšími zverencami?

V prvej fáze určite na 8. september. Na turnaji Fusion sa predstavia viacerí zástupcovia nášho JETSAAM Gym Brno. Priestor dostanú nováčikovia medzi profesionálmi v MMA i postoji. Chýbať nemôžu takisto skúsení zápasníci. Bude to taká zmes. Chceme budovať nových bojovníkov a sledovať ich cesty.

Vedeli by ste vypichnúť nejaké meno, ktoré sa špeciálne oplatí sledovať?

Sme jeden tím. Nechcem vyzdvihovať konkrétne meno. Pochvalu si zaslúžia všetci chlapci.

Zdroj: MaxMMA.sk