K incidentu Růžičku sa už vyjadril aj Novotný: Dávam druhé šance, ale…

Zdroj: Instagram.com/ondrejnovotny

Tadeáš Rúžička sa v posledných dňoch objavil na titulkách takmer všetkých československých magazínov. Verejnosť, ale aj viacerí poprední zápasníci ho odsúdili po tom, čo uniklo video muža v bezvedomí, ktorého Růžička fackoval. Krátko predtým mal údajne neznámu obeť sám knokautovať.

V rámci svojho vysielania MMA LETEM SVĚTEM sa spolumajiteľ organizácie Oktagon Ondřej Novotný opäť vyjadroval k otázkam svojich divákov. Tí chceli poznať jeho názor na aktuálne najrozoberanejšiu kauzu na domácej scéne.

Juniorský šampión v thajskom boxe shytáva za svoj skutok kritiku z každej strany. Správanie bojovníka s prezývkou „Mawar“ odsúdili aj viacerí poprední bojovníci. „Samozrejme, to video som videl a rovnako tak aj názory ľudí. Čo k tomu povedať? Je to úplne šialenstvo a jedna z najnechutnejších vecí, aké som na domácej scéne za posledných 25 rokov videl. Nemá to nič spoločné s bojovými športami. Volali mi aj z krimi správ s tým, že žiadna z organizácii sa k tomu zatiaľ nevyjadrila a ja som nechcel byť prvý, keďže v našich plánoch už dlho nefiguruje,“ zaujal svoj postoj jeden z hlavných mužov elitnej československej ligy.

Novotný sa vyjadril aj k tomu, či je možný Růžičkov návrat do Oktagonu. „Ja som vždy ten, čo dáva druhé šance, no tu môžem sľúbiť, že v Oktagone sa to už nikdy nestane. Aj keď mohli byť okolnosti akékoľvek, tak to video je niečo, čo posúva všetkých o krok späť, takže v Oktagone na 100 % nikdy. Tiež by som bol rád, keby to bol taký úzus domácich organizácii,“ netají.

Zdroj: YouTube.com