Joshua už toho má po krk. Celý box je nasiaknutý dopingom, vraví Brit po ďalšom náleze

Zdroj: Facebook/Anthony Joshua

Boxerská scéna prináša v poslednej dobe množstvo noviniek o dohadovaní veľkých zápasov. Na realitu sa však premení iba malé percento. Príčiny stroskotania súbojov sú rôzne, jednou z možností je aj dopingový nález. Práve to bolo dôvod, prečo sa iba pár dní pred konaním zrušil duel Anthonyho Joshuu (25-3) s Dillianom Whyteom (29-3).

Bojovníka s prezývkou „The Body Snatcher“ výsledok dopingovej kontroly nepríjemne prekvapil. Jeho britský oponent však až taký šokovaný nebol. Usudzuje, že v tomto športe to nie je nič neobvyklé. Joshua sa tak môže pripravovať na nového protivníka, ktorým sa takmer okamžite stal Robert Helenius (32-4). O duel s Anthonym sa uchádzalo viacero boxerov, zoči-voči sa mu však postaví 39-ročný Fín.

„Box je skvelý šport, mení životy. Zmenil aj ten môj a nasmeroval ma na správnu cestu. Pomohol mi zbaviť sa určitých návykov, takže je to geniálny šport pre ľudí, ktorí sa chcú dostať do formy,“ hodnotil pozitívne “AJ“ pre Sky Sports.

Následne ale poodhalil aj temné stránky svojho milovaného hobby a živobytia: „Je mi ľúto všetkých začínajúcich boxerov. Nemajú šancu sa v tomto svete zorientovať. Nemajú potuchy o tom, kto sa proti nim postaví, pretože celý box je nasiaknutý dopingom. Boxeri si sami pod sebou podrezávajú vetvu.“

Whyte totiž v nedávnom období nebol jediným dopingovým hriešnikom, Pred časom sa na nepopulárny zoznam dopísali aj mená ako Amir Khan (34-6) a Conor Benn (21-0). Druhý menovaný bol neskôr zbavený obvinenia.

„Dúfam, že Whyteov pozitívny nález bude chybný. Nehľadiac na výsledok nám to ukazuje, prečo musíme investovať peniaze do dopingových testov a kontrol. Myslím, že zákazy a stopky nič nevyriešia. Musíme tento problém odstrániť od koreňa,“ citoval Joshuove slová z tlačovej konferencie web Arab News.

V súboji ťažkých váh sa teda rodák z Watfordu nestretne s Jamajčanom, ale oponentom, ktorý si hovorí “The Nordic Nightmare“. Meranie síl je naplánované na sobotu 12. augusta, dejiskom bude londýnska O2 Arena. Whyte bude zatiaľ dúfať vo svoje očistenie.

Zdroj: Sky Sports, Arab News, MaxMMA.sk, autor