Joshua nekompromisne ukončil svojho súpera: Radoval sa s pivom a McGregorom!

Zdroj: YouTube.com/DAZN Boxing

Londýnska O2 aréna bola hostiteľom ďalšieho zápasu domácej hviezdy boxu Anthonyho Joshuu (26-3). Ten sa mal pôvodne stretnúť s krajanom Dilianom Whyteom (29-3), ktorý však neprešiel cez dopingovú kontrolu. Hľadať sa preto musel náhradný súper. Na ponuku nakoniec kývol Fín Robert Helenius (32-5). Severan naposledy bojoval iba pred týždňom a tieto dni mal tráviť na dovolenke.

Po ohlásení súboja mal rodák zo severu Európy veľkolepé vyhlásenia. „Od tej doby, čo prehal s Ruizom a stratil opasky po prehrách s Usykom, je zraniteľný. Toto pre mňa určite nebude najnebezpečnejší zápas kariéry. Určite nie viac ako súboj s Wilderom. Myslím si, že ho knokautujem,“ s dávkou odvahy predikoval Robert Helenius.

To sa však nestalo. Na začiatku zápasu Joshua vôbec neriskoval a predvádzal veľmi opatrný výkon. Hľadisko dalo nahlas pocítiť svoju nespokojnosť a arénou sa od tretieho kola ozýval hlasitý piskot. Spomínaný faktor zrejme bojovníkov nakopol a tempo sa o čosi zvýšilo. Duel napokon vyvrcholil v siedmom kole, kedy Angličan svojho oponenta ukončil tvrdým úderom na bradu.

Obaja zápasníci si na záver preukázali vzájomný rešpekt a bývalý dvojnásobný šampión ťažkej váhy oslavoval so svojimi fanúšikmi. Medzi nimi sa objavil aj Conor Mcgregor. Írsky MMA zápasník sa zapojil do pozápasovej šou a Joshua pil pivo priamo z jeho rúk. „Anthony si dával na čas, no potom vypálil tvrdú ranu. Som však rád, že sa Helenius postavil. Fanúšikovia by mali byť radi za príchod Fína na poslednú chvíľu. Veľká gratulácia Anthonymu,“ konštatoval bývalý dvojnásobný šampión UFC.

Zdroj:Boxingnews24.com