Jon Jones má nočné mory, Miočiča nevie dostať z hlavy: Čo si navzájom dlhujú?

Zdroj: Instagram/@jonnybones

Jon Jones (27-1) sa vráti do profesionálneho kolotoča MMA na turnaji UFC 295, ktorý je na programe 11. novembra 2023 v New Yorku v ikonickej hale Madison Square Garden. Populárny „The Bones“ hovorí o tom, že svojho súpera, veterána Stipe Miočiča (24-4), má v mysli naozaj často.

Americká ikona zmiešaných bojových umení priznáva, že pred UFC 295 pociťuje istý druh napätia. „Myslím si, že keby sa dostanete do bodu, že necítite nič, mali by ste zvážiť, či nezmeníte to, čo robíte,“ rozhovoril sa Jones pre podcast OverDogs: „Stále bývam nervózny. Mávam nočné mory o mojich súperoch, teraz sa mi do hlavy dostáva Stipe Miočič.“

Do očakávaného stretu už ostávajú iba necelé tri mesiace. „Môžem spať, dostane sa mi do mysli. Môžem si dávať drink, budem nad ním rozmýšľať. Môžem byť na volejbalovom zápase môjho dieťaťa a v hlave mi pôjde Stipe. MMA je oveľa viac psychologické ako si niektorí ľudia myslia. Mojím cieľom je ale tento pocit ovládnuť a využiť ho,“ hovorí šampión ťažkej váhy UFC.

Autor desiatich KO /TKO uznáva kvality svojho nadchádzajúceho oponenta. „Má guráž, je odvážny. Nie je to najmladší bojovník, ale je to kus chlapa. Ja už taktiež nie som veľmi mladý. V športovom svete som rozhodne za zenitom, čo viacnásobne platí v bojových športoch. Stipe má svoju česť a viem, že tento zápas naozaj chce. Nemyslím si, že môžeme hovoriť o situácii Dávida proti Goliášovi,“ tvrdí 36-ročný rodák zo Spojených štátov amerických.

Muž, ktorého kariéru už sprevádzalo mnoho káuz, už medzi pletivami absolvoval 28 profesionálnych zápasov. Ako porazený odchádzal jediný raz, za čo však mohla nešťastná diskvalifikácia. Udrží si úctyhodný štatút aj po konfrontácii s o päť rokov starším veteránom? „Stipe je veľmi schopný a kvalitný a ja mu dlhujem príležitosť nastúpiť proti najlepšiemu bojovníkovi v histórii. A mne Stipe dlhuje možnosť stať sa najlepšou ťažkou váhou všetkých čias. Dlhujeme si to navzájom. Cítim, že keby tento duel nie je, obaja by sme žili s tým, že máme v MMA nedokončený biznis,“ uzavrel aktuálny kráľ ťažkej divízie Jon Jones.

Zdroj: MMA Fighting, autor