Jiří Procházka ide opäť do boja! Predstaví sa na jubilejnom turnaji UFC 300: Pozná aj meno súpera

Zdroj:

Vyše tri dekády už ubehli od doby, kedy UFC zorganizovalo historicky prvý turnaj. Už 13. apríla 2024 oslávi elitná liga sveta významné jubileum. Las Vegas privíta podujatie s poradovým číslom 300. Zúčastniť sa práve tohto prestížneho večera túži azda každý bojovník. Počet zápasov je ale logicky obmedzený, takže pre šťastlivcov pôjde o obrovskú poctu.

Prezident najprestížnejšej organizácie sveta Dana White s blížiacim sa koncom roka odhaľuje prvé zápasy očakávaného turnaja UFC 300. Zhruba 20-tisícová T-Mobile Arena nateraz pozná tri oficiálne oznámené merania síl. Cody Brundage (10-5) bude čeliť stále neporazenému Bo Nickalovi (5-0). Niekdajší šampión bantamovej váhy Aljamain Sterling (23-4) sa zasa stretne s Calvinom Kattarom (23-7).

Československé publikum ale najviac zaujala tretia odhalená konfrontácia. Poctu predstaviť sa na jubilejnom podujatí dostal aj Jiří Procházka (29-4-1). V meste hriechu, zábavy a hazardu si bude môcť po dlhom čase vyriešiť účty so svojím rivalom Aleksandarom Rakičom (14-3). Ikonický samuraj z krajiny našich západných susedov sa do klietky vráti po približne päťmesačnej pauze.

Bývalému kráľovi poloťažkej divízie sa v novembri nepodarilo získať opasok späť do svojho vlastníctva, keď bol nad jeho sily Alex Pereira (9-2). Na prvú prehru po takmer ôsmich rokoch chce reprezentant Jetsaam Gym Brno čo najrýchlejšie zabudnúť a vrátiť sa na víťaznú vlnu. „Dobré ráno všetkým. Zápas je oznámený. Poďme do práce,“ odkázal „BJP“ svojim fanúšikom prostredníctvom sociálnych sietí.

Jiří Procházka sa po nezdare chcel vrátiť do klietky čo najskôr. V médiách sa skloňovali rôzne mená potenciálnych konkurentov, no voľba napokon padla na Aleksandara Rakiča. Srbský rodák udomácnený v Rakúsku sa do svojho nadchádzajúceho protivníka naváža už dlhodobo. Na začiatku decembra ho vyzval opäť a Čech súhlasil. „Rocket“ sa mal pôvodne 20. januára v odvete postaviť Janovi Blachowiczovi, no z duelu proti Poliakovi napokon vzišlo.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk