Jedinečná šanca pre Deáka: V prestížnej pyramíde zabojuje o poriadny balík!

ACA

Nie je mnoho bojovníkov v zmiešaných bojových umeniach, ktorí by slovenské farby hájili v zahraničí tak presvedčivo, ako sa to v kariére darilo robiť Tomášovi Deákovi (23-12-1-1). Elitný bojovník vo váhe do 61,2 kilogramov získal titul prestížnej ruskej Fight Nights Global, ku ktorému pridal neskôr i pás šampióna OKTAGONu a nestratil sa ani v organizácii ACA. Teraz ho čaká ďalšia veľká výzva.

Keď začiatkom januára Tomáš oznámil, že sa už za pár týždňov vráti do zápasu, mnohí slovenskí fanúšikovia sa potešili. Nie je to totiž tak dávno, čo utrpel nepríjemné zranenie. V lete minulého roka, iba pár dní pred duelom schytal na tréningu tvrdý úderSo strašidelne roztrhnutou perou, otrasom mozgu a čiastočnou stratou pamäte vtedy skončil v nemocnici. 

O ďalší duel prišiel na vážení pred galavečerom, keď jeho súper Yusup-Khadzhi Zubariev (11-3) nedokázal nielen splniť dohodnutý váhový limit, ale kvôli horúčke skončil v nemocnici. Organizácii sa už v tak krátkej chvíli žiadnu náhradu pre Deáka nájsť nepodarilo.

Príležitosť, ktorá sa neodmieta

Aj keď mal teraz dohodnutý iný duel, na Tomáša sa konečne po smolnom období usmialo šťastie. Vedenie organizácie po zranení aktuálneho šampióna divízie Olega Borisova (26-6-1) oslovilo Deáka s ponukou zabojovať v pyramíde bantamovej váhy ACA. Ako Deák oznámil v utorok na sociálnych sieťach, ponuku prijal a súperom v semifinále Grand Prix mu tak bude Magomed Bibulatov (20-3). Súboj prebehne v rovnakom termíne, v akom mal už Deák dohodnuté vystúpenie, teda 26. januára v Groznyj – na podujatí ACA 169.

O dvojnásobnú motiváciu má Deák postarané, keď okrem prestíže víťaz získa na svoje konto neuveriteľných 200-tisíc dolárov. Vo vyjadrení na sociálnej sieti Instagram tridsaťtriročný Slovák opísal, ako sa zrodila zmena súpera a šanca zabojovať v pyramíde. „Tak priatelia, máme tu zmenu. Zápas sa neruší, ani neodkladá. Bude to ten istý večer, len iný súper a hlavný zápas večera na 5×5, semifinále (bantamovej, pozn. red.) pyramídy. Zápasník ochorel a dostal som šancu ho nahradiť, keďže som mal sľúbené, že som prvý náhradník v pyramíde. Už som tomu neveril a bum, (ono sa to, pozn. red.) stalo. Je to veľká šanca, ktorá sa neodmieta a ja urobím všetko preto, aby som to dokázal vybojovať,“ napísal rodák z Bratislavy, ktorý sa mal pôvodne na turnaji stretnúť s Dzhambulatom Zelimkhanovom (13-2).

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk