Jeden vyhral na steroidoch, druhý sa na bitku o UFC posmelil kokaínom! Dopingové nálezy vyrážajú dych

Miles Johns (zdroj: IG/mileschapojohns)

Americký bojovník Miles Johns (14-2) má veľký problém. Muž, ktorý zatiaľ absolvoval sedem zápasov v UFC, z ktorých dokázal päť vyhrať, bol pozitívne testovaný na zakázané látky. Prezývajú ho „Chapo“, čo je v tomto prípade symbolické, pretože pôvodný „El Chapo“ je Joaquín Guzmán, bývalý šéf mexického drogového kartelu.

Športová komisia amerického štátu Nevada (NAC) rozhodla, že Miles Johns ostáva suspendovaný. Dôvodom je jeho pozitívny dopingový test, ku ktorému prišlo 23. septembra 2023. Mike Detmer, popredný predstaviteľ NAC, uviedol, že „Chapo“ mal vo vzorke nájdené anabolické steroidy a momentálne nemôže bojovať. Celá situácia ostáva v štádiu riešenia.

Naposledy sa v klietke predstavil na UFC Fight Night v septembri, kde zdolal krajana Dana Arguetu (9-2) na body. Jeho návrat do profesionálneho športového kolotoča je v tejto chvíli v nedohľadne. Súčasť bantamovej divízie najlepšej MMA ligy na svete má za sebou 16 profi zápasov, v ktorých zvíťazil v 14 prípadoch.

Ešte väčší problém má 33-ročný Chad Hanekom (9-3). Ten na turnaji Dana White’s Contender Series v septembri 2023 prehral s Dylanom Budkom (7-2) a jeho dopingová vzorka ukázala, že bral kokaín. Keďže odchádzal ako porazený, výsledok sa meniť nebude. Chlapík s prezývkou „Superman“ má platný dištanc do júna 2024 a bude musieť zaplatiť finančnú ponuku.

Ak sa bude ešte niekedy chcieť juhoafrický borec vrátiť do bojov o miestenku v UFC, bude musieť v Nevade absolvovať dopingovú skúšku. Športová komisia NAC je v tomto ohľade neúprosná.

Zdroj: MaxMMA.sk, MMA Fighting, autor JV