Je toto vôbec možné? Nad počtom prehier Američana krúti hlavou celá MMA scéna

Takmer každý pravý šampión si raz v živote povie, že prehry patria k ceste za vytúženým snom. Jay Ellis však túto myšlienku povýšil na úplne odlišnú úroveň a nepochybne je mnohými označovaný za obľúbeného protivníka. Pri mene viac než skúseného MMA zápasníka svieti neuveriteľných 124 zápasov, no až 108 z nich sa skončilo jeho prehrou.

Svet bojových umení pozná vo svojej histórii viacero známych sérií výhier či prehier. Existujú borci, ktorí si za celú kariéru pripíšu len pár neúspechov. Potom sa nájdu aj takí, ktorí majú len o niečo viac nezdarov ako triumfov… No a potom je tu Ellis – absolútny unikát profesionálnej scény. Nevedno, ako vznikala prezývka tohto Američana, ale “Hurricane“ ho rozhodne nevystihuje.

Takmer 40-ročný rodák z Milwaukee nastolil svojmu športovému tempu riadne grády. Nie je výnimkou, že za kalendárne obdobie 12 mesiacov stihne viac ako 10 meraní síl. V roku 2017 ich dokonca zaknihoval až 14. Iba o jedno menej si pripísal v rokoch 2018 a 2021. V tom čase sa z víťazstva netešil až 29-krát po sebe.

Ďalšou zaujímavosťou v príbehu tejto nezvyčajne športovej osobnosti je to, že drvivá väčšina Jayových predstavení sa končí už počas prvého kola. Naposledy sa predstavil na podujatí Cage Titans 58 v marci tohto roku. V americkom štáte Massachusetts trvalo jeho vystúpenie iba 38 sekúnd a ako správne tušíte – prehral.

Ellis začal svoju kariérnu dráhu v roku 2005. Jeho najdlhšia víťazná šnúra sa pretrhla na čísle dva – takýto počin sa mu podaril doposiaľ dvakrát. Prvý raz sa mu pošťastilo v roku 2007, následne 2009. Doteraz poslednú výhru zaznamenal 5. novembra 2021 po RNC ukončení v 49. sekunde duelu. Odvtedy stihol svoj neslávny repertoár obohatiť o 11 prehier.

Nie je jasné, ktorý z aspektov je možné už tohto bojovníka obdivovať najviac, no minimálne je to odhodlanie zapísať sa do historických tabuliek. So 124 profi súbojmi sa v pelotóne protagonistov s najvyšším počtom zápasov radí na deviatu priečku. Šialeným lídrom je Travis Fulton s 322 bitkami a bilanciou 257-55-10.

Zdroj: MaxMMA.sk, autor