Je to vôbec skutočný človek? Dvojník Elona Muska zaujal bizarnou imitáciou boja s Zuckerbergom

Zdroj: Instagram/@elonrmuskk

Čoraz viac lákavejšia bitka gigantov svetového biznisu púta aj pozornosť ľudí, ktorí s bojovým športom nemusia mať nič spoločné. Podobným prípadom je aj Yilong Ma. Číňan sa rozhodol využiť svoju podobu s Elonom Muskom a na svoje sociálne siete pridáva videá, na ktorých bizarne imituje boj s Markom Zuckerbergom. Upútalo to dokonca i pozornosť samotného generálneho riaditeľa spoločnosti SpaceX.

Na jeden z najnovších internetových počinov Yilonga reagoval Musk na Twitteri, ktorý je však už známy pod názvom X. Čínsky TikToker bez trička a v červených boxerských rukaviciach zvádza pomyselný a veľmi zvláštny zápas. Jeho súperom je neznáma osoba, ktorá má na hlave krabicu s nalepenou fotkou Zuckerbergovej tváre.

„Stále neviem, či je skutočný, alebo vytvorený umelou inteligenciou,“ napísal Musk v pondelok ráno na svojom profile. Nie je to ale prvýkrát, čo verejne uvažuje o tom, či jeho čínsky dvojník môže byť reálny človek, a nie výtvor modernej technológie. Vzhľadom na tvorbu ázijského muža sa niet čo diviť. Videá totiž majú skutočne podivný charakter.

Celý príbeh odštartoval na konci roka 2021. Musk vtedy žartoval o možnosti svojho čínskeho pôvodu. Stalo sa tak po tom, čo uvidel zverejnenú fotogragiu spomínaného Yilong Maa. O necelý polrok neskôr sa podnikateľský magnát priznal, že s daným človekom by sa rád stretol.

Prvýkrát však Yilong zaujal už v novembri 2020 na čínskej verzii TikToku – Douyin. Účet mu bol v máji 2022 z doposiaľ neznámych dôvodov pozastavený. Dvojní Muska vtedy uviedol, že patričné vysvetlenie o tom kroku nedostal. Aktívny je aj na TikToku, má tam viac ako milión sledujúcich a videami už nazbieral cez 22 miliónov lajkov.

Zatiaľ nevedno, aký je zámer tohto Číňana. Najreálnejším predpokladom je však iba upútanie pozornosti a zisk sledovateľov. Blížiaca sa bitka miliardárov ho teda možno vôbec nemusí zaujímať. Bude ale zaujímavé pozorovať podobné paródie a prípadne reakcie zo strany Muska či Zuckerberga.

Zdroj: MaxMMA.sk, autor