Je pripravený! Klein chce zápasiť čo najskôr: Kto je jeho vysnívaným súperom?

Instagram/@lajosko.klein

Lajoš Klein (20-4-1) je historicky prvým Slovákom, ktorý sa presadil na úrovni UFC. Teraz už patrí medzi stálice najprestížnejšej organizácie a aktuálne ťahá štvorzápasovú šnúru neporaziteľnosti. Je preto hladný po úspechoch, čo potvrdil aj v najnovšej epizóde relácie GnP z dielne MaxMMA. Aké sú jeho najbližšie plány?

“Mr. Highlight” sa naposledy predstavil v klietke začiatkom augusta na podujatí UFC on ESPN 50 proti Ignaciovi Bahamondesovi (14-5). Čilského bojovníka vtedy porazil jednomyseľným rozhodnutím na body.

Tento triumf bol pre rodáka z Nových Zámkov zároveň obrovským impulzom. „Momentálne som pripravený na ďalší duel. Stále trénujem a mám dobrú formu. Z posledného súboja som vyšiel bez zranení, preto som hneď nabehol do prípravy. Do klietky sa chcem vrátiť čo najskôr. Zatiaľ však nemám žiadne spávy, takže sa obávam, že do konca roka už nenastúpim. Vidím to až na začiatok toho budúceho,” povedal otvorene Klein v relácii GnP, no zároveň druhým dychom dodal: „Samozrejme, môže sa stať, že sa niekto zraní a musel by som zaskočiť. Keby to pre mňa dávalo zmysel a mal by som minimálne dva týždne času, zrejme by som do toho išiel.“

Pre reprezentanta Spartakus Fight Gym táto situácia nie je vôbec ideálna. Cíti sa výborne, preto chce mať čo najviac súbojov a čo najmenej dlhých páuz. Aký je teda problém? „Dostala sa ku mne informácia, že UFC teraz nabralo množstvo nových bojovníkov z Dana White’s Contender Series a jednoducho im potrebujú dávať zápasy. Do konca roka už veľa turnajov nezostáva, a tak sa tie miesta vyplnili,” vysvetlil 28-ročný zápasník.

Lajoš tak momentálne čaká na linke a v prípade nečakaného vypadnutia je pripravený zaskočiť. Bral by zrejme hocijakú príležitosť, no v hlave má vysnívané dve veľké mená. „Bol by som rád, keby sa zraní jeden z dvojice Tony Ferguson (25-9) a Paddy Pimblett (20-3). Ponuka do tohto duelu by ma veľmi potešila, ale asi to je nereálne,” prezradil s úsmevom. Ferguson by sa mal s Pimblettom stretnúť 16. decembra na turnaji UFC 296.

Procházka alebo Pereira?

Keďže celá československá MMA scéna teraz žije víkendovým titulovým zapasom Jiří Procházka (29-3-1) vs. Alex Pereira (8-2), tak sa tejto téme nevyhol ani obľúbený slovenský bojovník. „Bude to podľa mňa veľmi vyrovnané a napínavé. Obaja sú postojári, neboja sa ísť do prestrelky. Podľa mňa to určite skončí spôsobom KO. Verím ale, že to Procházka zvládne,” zaželal si Klein na záver.

Zdroj: MaxMMA.sk, Autor: Kamil Schreiber