Internet vybuchol od smiechu. Bojovníčka UFC chcela utiecť, zastavilo ju pletivo

Zdroj: Instagram/@chelseachand209

Slávne UFC si zo svojho bohatého programu odškrtlo ďalšie podujatie. Ozdobou turnaja v Las Vegas bol ženský súboj Holm (15-7) verzus Silva (11-2-1). Brazílčanka predviedla skvelú submisiu a svoju súperku prinútila odklepať. Diváci však mohli vidieť aj ďalšie strety žien, ktoré priniesli viacero pútavých momentov. Internet pobavil najmä boj, v ktorom sa jedna zo zúčastnených vydala na nečakaný útek.

Stredobodom pozornosti sa stalo meranie síl Normy Dumont (10-2) s Chelsea Chandler (5-2). Zaujímavé veci sľubovalo už váženie, po ktorom to medzi protivníčkami vrelo. Fanúšikovia očakávali nekompromisnú bitku, no napokon boli svedkami nevídanej situácie. Zo zápasu uplynula ledva polminúta, keď sa Američanka rozhodla, že pred údermi svojej oponentky proste utečie. Predviedla slušný šprint a zastavilo ju až pletivo, pri ktorom opäť pocítila päste brazílskej bojovníčky.

Rodáčka z Belo Horizonte svoju ustráchanú súperku síce neukončila, no výhra na body jej neunikla. “The Immortal“ zaknihovala tretie víťazstvo v UFC po sebe. Z ostatných siedmich vystúpení si tak pripísala už šiestu výhru. V máji sa musela skloniť pred Macy Chiasson (8-3), ktorá triumfovala po split decision.

Verejnosť však nezaujímali štatistiky či bilancie bojovníčok, ale čin, pre ktorý sa Chandler rozhodla. Útekom rozhodne neprejavila odhodlanie, skôr strach, a ten väčšinou v zmiešaných bojových umeniach nemá miesto. Nehovoriac o tom, že to bol duel v najlepšej organizácii sveta.

Bolo len otázkou krátkeho času, kým si na to dnešná internetová verejnosť posvieti. „Chandler mala práve poruchu na ovládači,“ smial sa s narážkou na videohru novinár Aaron Broensteter. „Asi sa snažila nájsť dvere,“ žartoval fanúšik a nasledovalo doplnenie: „Keď ti mama povie, že máš byť doma do zotmenia.“

Reakciu zápasníčky trefne popísal aj ďalší priaznivec bojových športov: „Ten pocit, keď si spomeniete, že ste nechali zapnutú rúru.“ Vzniknutú situácia okomentoval aj bojovník UFC Chris Daukaus (12-6): „Presne tak to vyzerá u nás doma, keď sa moja žena po pár drinkoch vráti z posedenia s priateľklami.“

Nevedno, koľko podobných komentárov ešte pribudne, no spomínanú aktérku nečakajú ľahké dni. Otázkou ostáva, ako sa s tým celým vysporiada. Po podobných chvíľach asi bude chcieť byť sama. Bude zaujímavé sledovať, kedy naberie odvahu na ďalší súboj. Jedno je ale isté, internet je v takýchto veciach nemilosrdný.

Zdroj: MaxMMA.sk, autor