Inšpiratívny príbeh novej hviezdy OKTAGONu: Z detského domova až na výslnie!

Zdroj: OKTAGON MMA

Už od detstva sa musel vysporiadať s náročnými životnými nástrahami. Kerim Engizek (19-4) nemal vytvorené ideálne podmienky na to, aby sa stal úspešným športovcom. Keďže mu cestu nevydláždil osud, všetko sa rozhodol vziať do vlastných rúk. K talentu pridal tvrdú prácu, vďaka bojovým športom sa naučil krotiť emócie a dnes patrí medzi veľké hviezdy nielen nemeckého MMA.

Kerim Engizek nemal ani zďaleka rozprávkové detstvo. „Do približne siedmich rokov som vyrastal s rodičmi. Potom som sa dostal do detského domova. Bolo veľmi náročné zo dňa na deň zvládnuť odlúčenie od rodiny,“ priznáva rodák z Turecka, ktorý vyrastal po boku svojho mladšieho brata Martina.

Smutné okolnosti sa odzrkadli aj na správaní dnes už 32-ročného bojovníka. Medzi vzorných mladíkov ani zďaleka nepatril. Zápalná šnúra v jeho prípade príliš dlhá nebola. „Ako dieťa som býval pokojný, no veľmi rýchlo som dokázal explodovať. Neustále som musel byť autoritatívny. Pre mladšieho brata som bol ako otec, hoci je medzi nami len dvojročný rozdiel,“ vracia sa myšlienkami niekoľko rokov späť.

Ako tradiční súrodenci sa neustále doberali, poštuchávali a nechýbali ani bitky. Kerim dlho ťahal za dlhší koniec povrazu, avšak jedného dňa nastal zlom. Martin sa stal vďaka boxu rázom silnejším. Brat sa s tým nedokázal zmieriť, preto sa vydal rovnakou cestou. „Ja som síce trénoval už dva roky, no on bol hneď na prvom tréningu lepší. Dokonca mu to šlo viac ako ľuďom, ktorí tam trénovali päť rokov. Okamžite s nimi dokázal predviesť pekný sparing,“ hovorí mladší zo súrodencov.

Kerim Engizek hneď pri prvom kontakte s bojovými športmi ukázal skrytý talent. Postupne presedlal na MMA a usídlil sa v známom nemeckom UFD Gym. Na konte má aktuálne 23 profesionálnych zápasov, za kratší koniec ale ťahal iba v štyroch prípadoch. Premožiteľa nespoznal už deväť rokov a na nemeckej pôde je obrovskou hviezdou.

Autor šestnástich ukončení pred časovým limitom sa stal inšpiráciou pre mnohých potenciálnych nasledovníkov. Fantasticky sa uviedol aj na scéne OKTAGON MMA. Pri svojej premiére už v prvom kole knokautoval Matiasa Juareza (14-7-1). Bývalý kráľ welterovej divízie GMC si u nového zamestnávateľa stanovil najvyššiu métu: „Byť súčasťou organizácie pre mňa znamená veľmi veľa. Mojím cieľom je nasadiť si okolo pásu opasok pre šampióna.“  

Zdroj: MaxMMA.sk