Vypredá UFC štadión Realu Madrid? Topuria o MMA v Španielsku nepochybuje

Ilia Topuria (zdroj: IG/iliatopuria)

Bojovník perovej váhy UFC Ilia Topuria (14-0) hovorí o tom, že najprestížnejšia MMA organizácia na svete má obrovský potenciál. Dokonca taký, že by mohla zaplniť štadión Santiago Bernabéu, kam sa zmestí takmer 90-tisíc fanúšikov. V tomto stánku hráva svoje domáce zápasy španielsky futbalový gigant Real Madrid.

Ilia Topuria má za sebou úspešný zápas s Joshom Emmettom, ktorého dokázal zdolať na body. Vo floridskom Jacksonville bol španielskeho bojovníka podporiť aj Sergio Ramos, jeho hviezdny futbalový krajan, bývalý reprezentant a dlhoročný hráč Realu Madrid. Teraz „El Matador“ prehovoril o tom, ako sa toto spojenie zrodilo.

„Približne pred rokom mi po jednom z mojich zápasov napísal správu. Začal ma sledovať na sociálnych sieťach, povedal mi, že ma podporuje a zapne si aj moje zápasy,“ rozhovoril sa Ilia. „Ja som bol taký, že to naozaj? Odpovedal, že má voľno, nie je na programe nijaký futbal, a teda, že si príde pozrieť UFC,“ pokračoval. Futbalový majster sveta aj Európy svoj sľub napokon dodržal.

Topuria sa narodil v Nemecku, je gruzínskeho pôvodu a momentálne bojuje pod španielskou vlajkou. Triumf nad Emmettom z neho urobil v perovej váhe jedného z hlavných adeptov na titul. Držiteľom opasku je aktuálne legendárny Alexander Volkanovski (26-2), ktorý si na UFC 290 poradil s Yairom Rodriguezom (15-4).

„El Matador“ prehovoril aj o možnosti organizovať podujatie UFC v Španielsku. Nič také sa v minulosti doposiaľ neudialo. „Keď vidím, ako tam MMA rastie, je to šialené. Pamätám si, keď som začínal. Nevedel tam o tom nikto. Ľudia sa ma pýtali, čo je to za šport, či sa udierame a podobne. Bolo to naozaj šialené,“ vysvetľoval pre MMA Fighting.

„Teraz o MMA v Španielsku vedia všetci, každý sleduje UFC. Som si istý, že ak organizácia príde do Španielska, vypredajú celú arénu za jeden jediný deň,“ tvrdí s absolútnym presvedčením. A kde by takýto turnaj mohol byť? „V Madride, na futbalovom štadióne Santiaga Bernabéua, kde je doma Real Madrid. UFC by to vypredalo. O tom nepochybujem,“ zakončil.

Zdroj: MMA Fighting, autor