Ide to lepšie než sa očakávalo! Bývalý šampión UFC Hill prezradil detaily zranenia a dátum návratu

Zdroj: UFC

Zakliata divízia v UFC, v ktorej sa po odchode šampióna Jona Jonesa na tróne strieda jeden bojovník za druhým. Jan Blachowicz (29–10–1), Glover Teixeira (33–9), Jiří Procházka (29–3–1) a Jamahal Hill (12–1–1). Aby toho nebolo málo, poslední dvaja menovaní neprišli o pás v súboji, za jeho odovzdaním stálo vážne zranenie.

A aj keď na nedeľnom turnaji UFC 295 nebude Hill zápasiť v klietke, rád by sa stretol s víťazom hlavného zápasu večera. Američan by podľa vlastných slov chcel pri svojom návrate po vážnom zranení vyzvať lepšieho z dvojice Jiří Procházka a Alex Pereira (8–2).

Titul v poloťažkej váhe UFC uvoľnil 32-bojovník v júli, keď si nešťastne pri hraní basketbalu pretrhol šľachy v achillovke. Zatiaľ čo mnohých fanúšikov a odborníkov jeho rozhodnutie prekvapilo, Hill na to spomína nasledovne.

„Keď sa to stalo, bola to moja prvá myšlienka (vzdať sa titulu, pozn. red.), ale oni už to aj tak mali dohodnuté s Jiřím. On sa nevzdal titulu, pretože je samuraj. Bolo mu to dosť silno odporúčané a bola tam dohoda, kde bude bojovať, keď nadíde čas jeho návratu. Takže keď sa niečo podobné stalo mne (zranenie, pozn. red.) a on mal sľúbený súboj o titul, bolo to akosi správne urobiť takto,“ povedal v rozhovore pre portál MMA Fighting držiteľ siedmich knokautov v profesionálnom MMA.

Pokiaľ ide o zranenie, rodák z Chicaga sa nechal počuť, že svoju rolu v celej situácii hralo aj nedoliečenie zápalu. „V achillovke som mal už dlhšie zapálené šľachy a to nakoniec viedlo k ich potrhaniu,“ odkázal.

Dátum návratu a dohoda s vedením UFC

Talentovaný bojovník sa pri podstúpení operačného zákroku zveril do rúk vyhľadávaného ortopéda Neala El Attracheho. Ten sa v USA špecializuje na vážne zranenia špičkových športovcov. Pod jeho rukami prešli mená ako Conor McGregor (22–6) alebo Georges St-Pierre (26–2).

V tejto chvíli už Hill pomaly pomýšľa na návrat k zápaseniu, rád by tak urobil čo najskôr, aby mohol vyzvať víťaza hlavného zápasu UFC 295: „Dúfam, že sa mi to podarí do šiestich mesiacov od operácie. Nie je to tak zlé. Rekonvalescencia je skvelá, ide to o dosť rýchlejšie než som očakával. Chcel by som sa vrátiť v prvej polovici (budúceho, pozn. red.) roka.“

Návrat do klietky by to nemal byť rozhodne zlý. Hill pripomenul, že okrem duelu o pás by si mal prísť i na rovnaké peniaze, ako v čase, keď bol šampiónom UFC, čo v organizácii nie je samozrejmosť: „Bolo mi povedané, že keď sa vrátim, tak budem zápasiť v titulovom zápase. Dostanem rovnakú výplatu a peniaze (ako keď som bol šampiónom, pozn. red.) z prenosu pay-per-view.“

Jamahal Hill sa stal kráľom váhy do 93 kilogramov začiatkom roka 2023. Na podujatí UFC 283 vtedy po piatich kolách zdolal na body Brazílčana Glovera Teixeiru. V prestížnej americkej organizácii zmiešaných bojových umení má Hill skvelú bilanciu siedmich výhier a iba jedinej porážky.

Zdroj: MaxMMA.sk