Hviezdny Klein chce bojovať len s absolútnou špičkou: Týchto súperov má v hľadáčiku

Zdroj: Instagram/@lajosko.klein

Ľudovít Klein (22-4-1) je v súčasnosti asi najväčšou hviezdou slovenského MMA. V najprestížnejšej organizácii sveta UFC ťahá sériu šiestich zápasov bez prehry, čo ho s určitosťou približuje k vysnenej TOP 15, po ktorej tak nesmierne túži. S kým by si chcel elitný postojár najbližšie zmerať sily?

Len pred vyše týždňom Klein v americkom Louisville narazil na Brazílčana Thiaga Moisésa (18-8). Nenapodobnil síce marcový zápas, keď v prvom kole knokautoval debutanta AJ Cunninghama (11-4), no proti skúsenejšiemu protivníkovi sa blysol perfektným výkonom, ktorý je považovaný za jeden z najlepších, aké zatiaľ v UFC podal. Odmenou mu okrem chuti víťazstva bol aj posun v rebríčku renomovaného portálu FightMatrix, v ktorom poskočil na fantastickú 43. priečku.

O Lajošovom protivníkovi do ďalšieho zápasu zatiaľ nič nevieme. Je ale jasné, že on sám sa bude chcieť stretnúť s niekým, kto ho v rebríčku vyšvihne čo najvyššie. „Sú tam veľmi zaujímavé mená. Možno by som si vzal niekoho, ako je Dan Hooker, Moicano alebo francúzsky bojovník Saint-Denis. Pýtali sa ma hneď po zápase, či mám predstavu, koho z TOP 15 by som chcel,“ prezradil Klein v rozhovore pre Fortunu.

Vyberať si protivníkov ale určite nemieni.  Koniec koncov je to jedno. Vezmem toho, koho mi dajú. Nikdy som si súpera nevyberal. Chcem ťažké výzvy, pretože to ma správne motivuje do prípravy aj samotného zápasu. Je mi teda v podstate jedno, kto to bude. Verím však, že sa znova skvele pripravím,“ objasnil zápasník, ktorého najväčším snom je stať sa kráľom celej divízie. Otázka, kto sa proti nemu postaví najbližšie, zostáva nateraz nezodpovedá, no na základe Lajošových predvedených výkonov by malo ísť o ďalšiu veľkú výzvu.

Ak chceš ostať v obraze, neváhaj MaxMMA sledovať aj na sociálnych sieťach Facebook Instagram!

Zdroj: MaxMMA.sk Autor: Samuel Valent