Hviezdnemu boxerovi sa úplne zmenil život: Bol v depresiách a chcel sa zabiť, teraz sa teší z veľkej výhry

Instagram/@itsjordangill

Počas uplynulého víkendu sa v Severnom Írsku uskutočnilo podujatie pod hlavičkou organizácie Matchroom boxing. Jedným z hlavných ťahákov večera bol súboj medzi Angličanom Jordanom Gillom (28-2-1) a domácim Michaelom Conlanom (18-3). Z víťazstva sa napokon radoval prvý menovaný, ktorý navyše po veľkom triumfe priznal, čím všetkým si prešiel v poslednom období. Emotívna reč nenechala nikoho chladným.

Atraktívny zápas bol vypísaný o interkontinentálny opasok WBA super perovej váhy a po predchádzajúcich porážkach potrebovali obaja aktéri nutne zvíťaziť. Išlo teda o veľa, no tešiť sa mohol iba jeden. Tým šťastnejším bol napokon 29-ročný britský boxer. Ten od začiatku tlačil na pílu a v siedmom kole sa dočkal vytúženej odmeny. Súpera zasypal spŕškou tvrdých úderov, na ktorú už nedokázal reagovať.

Čo ale prišlo po konci duelu, nečakal zrejme nikto. Gill sa pri svojej ďakovnej reči otvoril a verejne sa priznal k problémom v súkromnom živote, depresiám či dokonca k pokusu o samovraždu. „Len málo ľudí vie, čím som si v poslednom roku od prehry s Kikom Martinezom prešiel. Stratil som kontakt sám so sebou. Rozišiel som sa s manželkou a v lete 30. júna som bol sám na poli, vypil som liter vodky a chcel som sa zabiť. Niekto ma však zachránil,“ opísal rodák z Huntingdonu ťažké životné obdobie.

K čiernemu scenáru tak našťastie nedošlo a elitný boxer je už z najhoršieho vonku. Vďačí za to predovšetkým svojim najbližším. „Niekto ku mne prišiel a v ten deň ma zachránil. Následne som išiel za Davom, vrátil som sa do gymu a začal som trénovať s Barrym. Venoval mi množstvo energie. Môj otec stál tiež na mojej strane. Podporovali ma kamaráti aj rodina. Všetkým nemôžem dostatočne poďakovať,“ pokračoval Gill v nesmierne emotívnom monológu.

Od spomínaného momentu, kedy bol na psychickom dne, sa Jordanov život obrátil o 180 stupňov. Pozerá sa už len dopredu a navyše bude čoskoro otvárať vlastný gym. Na záver si tak pre fanúšikov pripravil srdcervúci odkaz: „Tento rok sa môj život skrátka otočil, a to zásluhou nového nastavenia hlavy. Keď teda začnete pochybovať o tom, čo vlastne robíte, tiež to môžete zmeniť. Jednoducho sa postavte, verte si a choďte do toho. Ani mne nikto neveril, že to zvládnem. Ja som to však dokázal, a to je to najpodstatnejšie.“

Zdroj: X/@DAZNBoxing, Autor: Kamil Schreiber