Hviezda UFC šokovala príbehom, ako sa dostala k zápaseniu: Za úspech vďačí tancovaniu pri tyči

ig/@lilmonsterdemo

Životné príbehy zápasníkov i zápasníčok sú niekedy veľmi vrtkavé. Svoje o tom vie aj 35-ročná Vanessa Demopoulos (10-5), ktorá ešte pri debute v UFC v roku 2021 pracovala ako striptérka. Hviezda najprestížnejšej MMA organizácie však svoju minulosť vôbec neľutuje. Naopak tvrdí, že zručnosti, ktoré nadobudla z tancovania pri tyči, dokáže efektívne uplatniť aj v klietke.

„Lil Monster“ sa naposledy predstavila v zápase na podujatí UFC Fight Night 229, ktoré sa uskutočnilo túto sobotu. Jej súperkou bola japonská bojovníčka Kanako Murata (12-3). Tú porazila na body a pripísala si tak jubilejné 10. víťazstvo v profi kariére. Demopoulos sa zároveň netají tým, že chce zabojovať o titul slamovej divízie.

Ako sme už spomínali, rodáčka z Columbusu pri svojej premiére v UFC stále pracovala ako striptérka, no po prehre s J.J. Aldrich (13-6) sa preorientovala už len na zápasenie. Uvedomila si, že obom aktivitám naraz sa nedokáže venovať. Do biznisu s tancovaním pri tyči vstúpila dňom dovŕšenia plnoletosti, no nebolo to z čírej dobrovoľnosti. V tom čase totiž mala problémy s bitkami či drogami a potrebovala sa z toho vyhrabať. „Keď som mala 18 rokov, začala som tancovať ako striptérka, ako tanečnica pri tyči. Potom ma niekto uvidel v klube a povedal mi, že s tými istými zručnosťami by som mohla niečo dosiahnuť aj v zápasení,“ prezradila pre rozhlasovú stanicu talkSPORT.

Tieto slová sa Demopoulos hlboko zaryli do pamäti a okamžite konala. „Odpovedala som: ‚Super! Nauč ma bojovať.‘ To bolo, keď som mala 21 a už nikdy som sa nepozrela späť. Milovala som to,“ pokračovala v rozprávaní. Podľa vlastných slov jej navyše schopnosti ako flexibilita a obratnosť, ktoré nadobudla pri tancovaní, výrazne pomohli pri tréningu jiu-jitsu.

Keďže sa popri striptíze postupne zlepšovala v MMA, dokázala si poradiť aj s nepríjemnejšími zákazníkmi. „Pri práci som musela vypnúť pár chlapov. Snažili sa ujsť bez zaplatenia alebo niečo podobné, no nevedeli, že sa zahrávajú s nesprávnou babou. Nakoniec sa prebrali a zdvorilo mi dali peniaze,“ priznala s úsmevom.

Zdroj: dailystar.co.uk, autor