Hviezda UFC otvorene prehovorila o hrôzostrašnom knokaute: Mysleli si, že som mŕtvy!

Instagram/@thugnasty_ufc

Podujatie UFC 296 bolo jednou z najväčších ozdôb uplynulého roka vo svete bojových športov. Diváci v Las Vegas si mohli naplno užiť MMA tej najvyššej kvality a zápasovú kartu preplnenú veľkými menami. Po konci turnaja tak bolo o čom diskutovať, no azda najskloňovanejšou témou sa stalo brutálne KO, ktorým Josh Emmett (19-4) ukončil Brycea Mitchella (16-2). Išlo o život! Ako to vnímala samotná „obeť“?

Síce podľa papierových predpokladov bol favoritom „Thug Nasty“, ale už po necelých dvoch minútach ho nekompromisne ukončil skúsený 38-ročný bojovník. Ten si trpezlivo počkal na svoju príležitosť, ktorú využil najlepšie, ako vedel a mohol. Po jednom presnom údere bolo po všetkom. Mitchell sa v stotine sekundy zrútil k zemi a ostal nehybne ležať.

Vtedy sa však začal ďalší a oveľa dôležitejší boj. Bol to boj o život. Pozorným divákom v hale či pri televíznych obrazovkách totiž neušlo, že sa rodák zo Sherwoodu začal nekontrolovane triasť. Okamžite museli zasahovať zdravotníci. Tuhla krv v žilách a ostávalo len dúfať, že sa nenaplní ten najdesivejší scenár.

„Najhoršie na tom knokaute bolo to, ako som sa musel vysporiadať s tými s myšlienkami všetkých naokolo, že som mŕtvy. Každý, koho som poznal, plakal,“ vyjadril sa k hrôzostrašnému momentu Mitchell pre ESPN, no ďalej už odľahčene dodal: „Na druhej strane, bol to pre mňa ten najľahší súboj. Nikdy som sa v zápase necítil tak skvelo. Len som sa potom zobudil v sanitke a s ťažkosťami si spomínal na to, čo sa stalo.“

Ako už ale v UFC býva zvykom, po takýchto ukončeniach čakajú zápasníkov dlhé zdravotné prestávky. Samozrejme, to pre 29-ročného Američana nie je žiaden problém. Jemu dokonca takáto pauza vyhovuje a na návrat do klietky momentálne ani nemyslí. „Musím postaviť nový dom a narodí sa mi prvé dieťa. Následne sa vrátim do tréningového kempu. Vyhovuje mi, že sa nemusím nikam ponáhľať. Už som o tom rozprával aj s trénermi. Približne šesť mesiacov nebudem ani sparovať,“ objasnil svoj postoj a taktiež zdvorilo poďakoval súperovi, že sa nesnažil o žiadne ďalšie údery.

Zdroj: espn.com, Autor: Kamil Schreiber