Hviezda PFL sa obula do UFC: Po*rali to. Určite ľutujú, že ma nepodpísali!

Cédric Doumbé (5-0) uplynulý víkend pri svojom debute v PFL ohúril brutálnym KO za 9 sekúnd, ktorým zložil Jordana Zeboa (4-1). Francúzsky bojovník mal pri tom ešte minulý rok nakročené do UFC, no nepovolili mu súťažiť a šancu dostal niekto iný. Najprestížnejšia MMA organizácia tak prišla o hviezdu s obrovským potenciálom, čo môže s odstupom času ľutovať.

„The Best“ sa k celej tejto situácii otvorene vyjadril v relácii MMA Hour, kde dostal otázku, či by si aj napriek tomu vedel predstaviť svoje ďalšie účinkovanie v UFC. „Nepremýšľal som o tom,“ odpovedal stručne Doumbé a rázne pokračoval: „Urobili to, čo urobili. Po*rali to. Aktuálne som súčasťou PFL. Pre mňa je to budúcnosť. Darí sa im veľmi dobre, teraz navyše podpísali Francisa Ngannoua (17-3), je súčasťou tímu a ja tiež. Robíme niečo skvelé, takže som na UFC ani nepomyslel. Samozrejme, určite ľutujú, že ma nezískali.“

Rodák z Limoges bol nepochybne najväčším ťahákom sobotňajšieho podujatia PFL Europe, ktoré sa uskutočnilo v Paríži. Od momentu, keď vyšiel zo šatne, cez samotný nekompromisný finiš až po energickú oslavu, pri ktorej nádaval bývalému trénerovi Fernandovi Lopezovi kvôli zatknutiu za domáce násilie, bola celá aréna vo vytržení. Ocenil to aj hviezdny futbalista Kylian Mbappé z PSG. „Myslím si, že je to spôsobené tým, kde sa MMA v Paríži momentálne nachádza,“ vyjadril svoje pocity Doumbé.

Pre 31-ročného bojovník welterovej divízie však Európa nie je konečný cieľ. Podujatie v hlavnom meste Francúzska bolo podľa jeho slov len príležitosťou na debut a prostriedkom na získanie podpory od PFL. V roku 2024 sa plánuje zúčastniť na jednom z hlavných turnajov, pričom v hre bude sedemciferná odmena. „Momentálne som po Ngannouaovi, ktorý bol šampiónom v ťažkej váhe UFC, druhou najväčšou hviezdou organizácie. Preto chcem mať pred miliónovou turnajovou výzvou veľké zápasy. Viem, že určite vyhrám. Chcem bojovať s chlapmi ako Jorge Masvidal, Nate Diaz alebo Anthony Pettis. Verím, že ich môžem knokautovať. Som lepší ako oni, a to chcem ukázať aj svetu,“ povedal sebavedomo na záver.

Zdroj: MMA Fighting, autor