Hlavný tréner Procházku prezradil detaily zo zákulisia a taktiku!

Instagram/@martinjetsaam

Menej než 24 hodín ostáva do jedného z najsledovanejších stretov v histórii domáceho MMA. Na turnaji UFC 295 zabojuje v ikonickej aréne Madison Square Garden Jiří Procházka (29-3-1), aby sa po druhýkrát v kariére stal šampiónom najprestížnejšej organizácie sveta. Proti nemu sa postaví bývalý kráľ strednej váhy UFC Alex Pereira (8-2). Ako by to mohlo v samotnom zápase vyzerať prezradil v rozhovore v relácii MMA Letem Světem jeden z trénerov českého bojovníka Martin Karaivanov.

Hlavný kouč Procházku povedal, že po príchode do Spojených štátov amerických si na prípravu vybrali menší miestny gym, kde sa mohli naplno koncentrovať na nedeľný duel. „Ubytovaní sme boli tu na predmestí, v Newarku, blízko je tu taký malý gym. Nám to však úplne vyhovuje, keď to prirovnám, sme tu ako Rocky v Rusku. Nebolo tam žiadne rozptyľovanie, ale čisto fokus na tréning a zápas,“ uviedol.

Kľúčom k výhre v hlavnom zápase UFC 295 by pre Procházku mal podľa mnohých osobností MMA viesť po zemi. Aj keď nepriamo, podobné úmysly potvrdil i vedúci muž brnského Jetsaam gymu. „Premýšľať môžeme všetkými smermi. Nepotrebujeme sa porovnávať v tom, kto má lepší zadný direkt alebo niečo také, chceme byť múdrejší a chceme snažiť sa byť nepredvídateľní,“ odvetil niekdajší úspešný zápasník v thajskom boxe.

Medzi hlavné prednosti ich súpera patrí nepochybne úder predným ľavým hákom alebo kopy na nohy. Viac než na prílišné rozoberanie jednotlivých vecí sa však v tíme rozhodli zamerať na štýl Pereiru ako na celok. „Je tam toho viac, nechcem to teraz rozoberať, sú tam isté veci, ktoré sú dominantné, no je potrebné to vnímať ako celok, neupínať sa iba na jeho signifikantné veci. Je dobré s tým počítať, ale musíme vnímať všetko,“ pokračoval Karaivanov.

Tím okolo českého samuraja si už stihol dejisko veľkej konfrontácie dôkladne pozrieť. Najskôr v legendárnej Madison Square Garden navštívili zápas NBA, neskôr aj NHL. Ťarchu ikonickej haly a veľkej atmosféry si k telu pripustiť nechcú. „Snažíme sa na to nemyslieť. Koncentrujeme sa iba na výkon, chceme dôjsť k víťazstvu. Nesmieme myslieť na žiadne okolité prvky ako hala a podobne. Dôležité je, aby sme tam  ako trénerský tím boli pre Jiřího a dokráčali k stanovenému cieľu,“ vysvetľoval kouč Jiřího Procházku.

Jiří Procházka sa naposledy v oktagone predstavil v júni minulého roka, keď na UFC 275 zdolal v piatom kole Brazílčana Glovera Teixeiru (33–9). Výhrou na podujatí v Singapure sa stal šampiónom váhovej kategórie do 93 kilogramov. Titul v divízii však neskôr po vážnom zranení ramena uvoľnil.

Zdroj: MaxMMA.sk