Hlavná karta UFC 295 plná divokých ukončení: Aspinall totálne vygumoval Pavlovicha

Instagram/@ufceurope

Najprestížnejšia organizácia MMA na svete mala na programe turnaj s poradovým číslom 295. Ten československých fanúšikov zaujímal najmä z jedného dôvodu. V hlavnom zápase sa totiž predstavil Jiří Procházka (29-4-1) proti Alexovi Pereirovi (9-2). Okrem toho, že sme spoznali nového šampióna poloťažkej divízie, udialo sa aj množstvo ďalších zaujímavých vecí. Poďme sa na nich spoločne pozrieť.

Zápasy early prelims a prelims veľa vzrušenia pre publikum v newyorskej Madison Square Garden nepriniesli. Drvivá väčšina súbojov vyústila do rozhodnutia na body. Z ôsmich duelov len tri skončili predčasne a dokoncal sme videli aj jednu remízu. Tá sa zrodila medzi Sadykhovom a Borshchevom. Jedinou úspešnou submisiou sa v priebehu turnaja blysol Poliak Mateusz Rebecki.

To najdôležitejšie…

Hlavná karta už bola ale o niečom inom. Zápasníci si nič nedarovali, čoho výsledkom bolo, že všetky bitky boli rozhodnuté už do konca druhého kola. Najskôr predviedli dominantné výkony Lopes a Saint Denis, ktorí svojich súperov ukončili za 90, resp. 91 sekúnd, a na nich sčasti nadviazala aj bojovníčka Jéssica Andrade. Tá si poradila s Mackenzie Dern.

Najväčšími ťahákmi galavečera UFC 295 však boli nepochybne zápasy Pavlovich vs. Aspinall a Procházka vs. Pereira. Samozrejme, nás z pochopiteľných dôvodov viac zaujímal ten druhý, a preto sme ho rozobrali v samostatnom článku, ktorý nájdete TU.

Vráťme sa ale k súboju o dočasného šampióna ťažkej váhy medzi ruským a anglickým reprezentantom. Ten totiž netrval príliš dlho. Už po minúte a deviatich sekundách bolo rozhodnuté. Obaja aktéri do seba vleteli s jasným cieľom hneď od úvodu – knokautovať súpera čo najskôr. 

Na konci sa však radoval len Aspinall. Tomu fantasticky vyšla séria tvrdých úderov, ktorými nekompromisne vypol Pavlovicha. Ten sa už na zemi nedokázal brániť, a tak rozhodca nemal inú možnosť, než ukončiť zápas. Pre 31-ročného rodáka z Rostova to bola iba druhá prehra v profesionálnej MMA kariére. Z časového hľadiska to bola zároveň druhá najrýchlejšia bitka podujatia UFC 295. Skôr skončil len stret medzi Buzukjum a Emmersom, ktorý trval 49 sekúnd.

Záverečné hodnotenie

Z pohľadu československých MMA fanúšikov je tento turnaj určite sklamaním. Prehral totiž obľúbený Jiří Procházka a Pereira sa raduje zo šampiónskeho opasku v poloťažkej divízii UFC. Odhliadnuc od toho sme mali ale v New Yorku možnosť sledovať ďalšie kvalitné duely, ktoré prispeli k veľkolepej šou. Americká organizácia je výkladnou skriňou celosvetového MMA, čo dokázala aj tentokrát. Chýbala tomu len čerešnička na torte. Žiaľ, nemôžeme mať vždy všetko, čo chceme. Napriek neúspechu je však „BJP“ legendou už teraz a my sa už nevieme dočkať, aké budú jeho ďalšie kroky v UFC.

VÝSLEDKY UFC 295:

(*hrubým písmom označený víťaz zápasu)

EARLY PRELIMS:

Dennis Buzukja vs. Jamall Emmers (KO/TKO, 1. kolo, 0:49)

Joshua Van vs. Kevin Borjas (jednomyseľné rozhodnutie)

John Castaneda vs. Kyung Ho Kang (jednomyseľné rozhodnutie) 

Jared Gordon vs. Mark Madsen (KO/TKO, 1. kolo, 4:42)

PRELIMS:

Naszym Sadykhov vs. Viacheslav Borshchev (remíza)

Mateusz Rebecki vs. Roosevelt Roberts (submisja, 1. kolo, 3:08)

Tabatha Ricci vs. Loopy Godinez (bodové rozhodnutie) 

Steve Erceg vs. Alessandro Costa (jednomyseľné rozhodnutie)

MAIN CARD:

Diego Lopes vs. Pat Sabatini (KO/TKO, 1. kolo, 1:30)

Matt Frevola vs. Benoit Saint Denis (KO/TKO, 1. kolo, 1:31)

Jéssica Andrade vs. Mackenzie Dern (KO/TKO, 2. kolo, 3:15)

Sergei Pavlovich vs. Tom Aspinall (KO/TKO, 1. kolo, 1:09)

Jiří Procházka vs. Alex Pereira (KO/TKO, 2. kolo, 4:08)

Zdroj: MaxMMA.sk, Autor: Kamil Schreiber