Hľadel do zeme a tlieskal súperovi: Veterán UFC bol zmierený s prehrou, napokon oslavoval

Zdroj: Instagram/@cubswanson

Pred vyhlásením výsledku bol zmierený s prehrou, avšak nahor napokon vystrelila práve jeho ruka. Veterán Cub Swanson (29-13) sa po desiatich mesiacoch vrátil do klietky najprestížnejšej organizácie sveta. Hoci bol v súboji s ním favoritom Hakeem Dawodu (13-4-1), z výhry sa tešil práve skúsený 39-ročný bojovník. 

Počas oznamovania bodového rozhodnutia Američan odovzdane hľadel do zeme. Po chvíľke začal tlieskať a bol pripravený zagratulovať svojmu konkurentovi. V očiach všetkých troch rozhodcov ale vyhral pomerom 29-28 na body práve on. „Nemyslel som si, že som vyhral prvé kolo. Všetci v mojom rohu však tvrdili, že jednoznačne áno. V druhej časti trochu nabral na sile, ale na jej konci sa mi ho podarilo párkrát slušne trafiť,“ vravel Cub Swanson na tlačovej konferencii po turnaji. 

„Z môjho pohľadu som dve kolá prehrával, preto som si povedal, že musím zvýšiť tempo. Bol silný, čo sa na mne odzrkadlilo. Našťastie som bol dobre kondične pripravený, takže som sa snažil držať krok,“ spätne sa obzrel za svojím vystúpením muž, ktorý je súčasťou UFC už od roku 2011. Za vyše jednu dekádu stihol absolvovať 23 zápasov, pričom za kratší koniec ťahal v deviatich prípadoch. 

Ostrieľaný bojovník spoza veľkej mláky zároveň priznal, že na seba zvykne byť častokrát prísny. „Som naštvaný sám na seba, že som nebol trochu aktívnejší. Bolo to ako zápas v šachu. Musím si to však celé pozrieť ešte raz. Členovia môjho tímu si myslia, že minimálne dve kolá som vyhral, čiže je to super,“ konštatoval autor dvanástich knokautov a piatich submisií. 

Cub Swanson má už 39 rokov. V tomto veku mnoho športovcov končí svoje profesionálne kariéry. Zápasník perovej divízie priznáva, že jeho kapitola spojená s bojovými športmi je v cieľovej rovine: „Som blízko konca. V tejto chvíli sa len zabávam. Mal som šťastie, že som zarobil dobré peniaze a spravil nejaké investície. Teraz sa len snažím zabezpečiť, aby bolo postarané o moju rodinu.“ 

Zdroj: MMA Junkie, UFC, autor