Hill sa zastal Procházku a sebavedomo vyhlásil: Ani jeden nie je na mojej úrovni

Jamahal Hill (zdroj: IG/sweet_dreams_jhill)

Jamahal Hill (12-1) sa stal v roku 2023 šampiónom poloťažkej váhy UFC, ale o svoj opasok prišiel, pretože ho kvôli zraneniu nedokázal obhájiť. Muž s prezývkou „Sweet Dreams“ po víkendovom UFC 295 kope do svojich protivníkov Alexa Pereiru (9-2) a Jiřího Procházku (29-4-1), ktorí si to v New Yorku rozdali o „jeho“ titul.

Novým šampiónom poloťažkej váhy najlepšej MMA ligy na svete je Brazílčan Alex Pereira. Nebezpečný „Poatan“ zdolal českého borca Jiřího Procházku v druhom kole po tom, čo arbiter Marc Goddard duel ukončil. Okolo tohto rozhodnutia sa objavila veľká diskusia, do ktorej sa zapojil aj Hill. „Myslím si, že to ukončili priskoro. Procházka bol stále v hre, šampióna musíte nechať pokračovať. Myslím si, že si zaslúžil rešpekt a šancu dostať sa z tej situácie. Nedostal ju, taký je šport,“ hovorí rodák z mesta Chicago.

Jamahal Hill ale nepochybuje o tom, že jednotkou poloťažkej váhy je práve on. „Tak či onak, ako som to tak pozeral, uvedomil som si, že ani jeden z týchto bojovníkov nie je na mojej úrovni. Nemyslím si ani to, že by boli tvárami tohto športu. Neviem sa už dočkať toho, kedy budem späť a budem to môcť všetkým dokázať,“ vyjadril sa Američan, ktorý laboruje s roztrhnutou Achillovkou. Tento rok mal čeliť skúsenému Anthonymu Smithovi (37-18), ale zdravotné ťažkosti ho vyradili z hry na dlhšie obdobie.

Dnes už 32-ročný borec nastúpil vo svojej profesionálnej kariére na 13 duelov, v ktorých zvíťazil v 12 prípadoch. V prestížnom UFC má zatiaľ bilanciu 7 zápasov – 6 víťazstiev a 1 porážka. Hill poskytuje aj svoj pohľad na nového šampióna Pereiru: „Myslím si, že si počínal dobre. Ostal trpezlivý, ukázal množstvo vecí a potvrdil svoju kvalitu. Je to vzrušujúce a aj preto sa teším späť ešte viac.“

„Sweet Dreams“ okrajovo neopomenul ani Jiřího Procházku. „BJP“ nesúhlasil s kritikou rozhodcu Goddarda, vyjadril sa, že bol mimo a duel bol ukončený správne. „Myslím si, že v tom zápase nevyzeral zle. Snažil sa dostať do pohody, do flowu, ktorý mu je vlastný. Robil to, čo mu je vlastné, ale Pereira ho nachytal. Alex je nebezpečný chlapík a keď naňho útočíte, stávajú sa takéto veci,“ dodal autor siedmich kariérnych KO a TKO.

Zdroj: MaxMMA.sk, MMA Fighting, autor JV