Správanie Rocka v OKTAGONe? Uznávaní bojovníci a tréner poskytli svoje názory!

OKTAGON MMA.

V 21. dieli videopodcastu GnP prijali do virtuálneho štúdia k Róbertovi Kmeťovi a Janovi Malachovi pozvanie dvaja špeciálni hostia. Jednu z najväčších nádejí slovenského MMA Romana Paulusa (7-4) doplnil pre zmenu jeden z najuznávanejších trénerov Boris Topčič. Počas deväťdesiatich minút boli na pretrase viaceré témy, jednou z nich bol i oznámený návrat Shaquemea Rocka do OKTAGONu.

Asi najväčším otáznikom pri zápasníkovi pripravujúcom sa v tíme NextGeneration je fakt, že svojím správaním častokrát balansuje na hrane. Nie je to totiž tak dávno, čo v novembri “pomyselnú“ čiaru medzi fanúšikmi prekročil, keď na vážení kopol do Jaroslava Pokorného (16-10). Následné zranenie českého bojovníka pripravilo fanúšikov o očakávaný duel iba deň pred jeho uskutočnením na podujatí OKTAGONu v Manchesteri.

Jan Malach, Roman Paulus a ich skúsenosť

Zatiaľ čo na československej scéne si Rock svojím správaním mnoho priaznivcov, Jan Malach (15-14) v GnP vysvetlil, že je jedným z trénerov britskej verzie reality šou OKTAGON Výzva a v prvom rade je produktom tvrdého prostredia, v ktorom Anglicku vyrástol. Hoci Jan uznáva, že Rock to kopnutím Pokorného na vážení prehnal, pridal aj druhú stranu mince – v ich vzájomnom súboji v lete na pražskej Štvanici sa podobných akcií vyvaroval. „Čo sa týka situácie s Pokorným, to Shame robiť nemal. Vždy, keď prídem zo Spojených štátov, tak hovorím, že tu máme pohodový život. Chlapci vo Veľkej Británii musia mať ostré lakte,“ priblížil elitný postojár a pokračoval:

Myslíme si, že Manchester je nejaké dobré miesto a že všetko je tam lepšie než tu. Ľudia, ktorí tam boli, ťa ale hneď vyvedú z omylu. Na druhú stranu, keď si vezmem náš zápas, neurobil mi žiadne svinstvo ako Lengálovi a Pokornému. Čakali sme na verejné váženie, sedel vedľa mňa a ani nepípol. Je to ťažké. Veľa vecí urobil cez čiaru, ale niektorí ľudia, ktorí ho hania, robia horšie veci než on,“ .

Podobne ako jedna z dvoch hlavných tvárí tradičného video podcastu GnP to videl i Roman Paulus. Zástupca trnavského tímu Spartakus Fight Gym uviedol, že jeho osobný vzťah s Rockom je bez väčších problémov. „Nedá sa povedať, že so Shameom som kamarát, ale videli sme sa na OKTAGONe, podáme si ruku, porozprávame sa. Voči mne zlý nie je, čiže ja na neho nič nemám, ale je pravda, že ak by niečo na mňa skúsil, tak by to bolo iné. Čo však spravil Jardovi, to je obrovská chrapúnčina,“ načrtol víťaz piatej série reality šou OKTAGON Výzva.

Všetko by malo mať hranice, tvrdí elitný tréner

V závere pridal názor na tému správania rodáka z Liverpoolu i Boris Topčič. Uznávaný kouč sa na celú situáciu pozerá z inej stránky. Hoci rozumie, že v dnešnom MMA je bežný trashtalk, všetko podstatné sa má odohrávať v klietke a nie mimo nej. „Chápem to, že trashtalk byť musí, ale tiež by mali existovať aj hranice. Predsa je to šport a má ostať športom. Rozumiem nejakým slovným prestrelkám a že si bojovníci niečo povedia, ale toto prestrelil. Hovorím, odtiaľ potiaľ,“ vravel Topčič a dodal:

Všeobecne sa mi takéto vystupovanie nepáči. Ide o to, že bojovníci by mali pozitívne ovplyvňovať verejnosť a vedieť inšpirovať. Diváci sa nemajú pozerať na niekoho, kto sa správa neadekvátne. Kam sa to v tomto bude potom posúvať? Zmení sa to na nejakú frašku alebo niečo podobné?“ Nech už je váš názor na správanie Shaquemea Rocka akýkoľvek, jedno je isté. Tridsaťročný bojovník dokáže upútať pozornosť, v Anglicku je obľúbený a už v apríli ho čaká súboj na turnaji OKTAGONu v Birminghame.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk