GnP #19: Brož sa vyjadril k odvete s Pukačom a zhodnotil súpera na OKTAGONe 53!

OKTAGON MMA.

Z posledných sedem zápasov si odniesol až šesť víťazstiev a jeden remízový výsledok. Miroslav Brož (15-3-1) nie je v OKTAGONe žiadnym nováčikom, čo aj ukázal naposledy v pražskej aréne O2, kde porazil Róberta Pukača (16-12-1). Hoci bola po zápase na programe dňa predovšetkým odveta, po vážnom zranení českého reprezentanta z nej zišlo. V tejto chvíli je jasné, že sa Brož predstaví na februárovom OKTAGONe 53.

Práve pred nadchádzajúcim vystúpením si Brož našiel čas a ako hosť sa vo štvrtok pripojil do tradičného video podcastu GnP k dvojici Róbert Kmeťo a Jan Malach (15-14). Zápasník Renegade Prague Gym prezradil detaily ohľadom nedávnych zdravotných problémoch a vyjadril sa k očakávanej odvete s Robom Pukačom.

O „Inkvizitorovi“ je všeobecne známe, že v tréningovom procese nič nevypustí a rád si pridáva záťaž. S pribúdajúcim vekom sa tridsaťpäťročný bojovník stále viac musí boriť so zraneniami, v uplynulých mesiacoch išlo najmä o problémové koleno. „Pán doktor Barták zistil, že mám na kolene veľké výrastky, ktoré bolia. Viem, že aj keď to teraz bolí, tak to horšie nebude, a to je pre mňa dôležité. Nejakú bolesť tam teda budem asi cítiť po zvyšok života. Tie urvané bicepsy alebo prasknuté predlaktia, to boli náročné veci. Ja som ten typ, čo dosť veľa trénuje, dáva do toho všetko a keď potom nemôžem, tak je to naprd,“ povedal bývalý hokejista.

Odveta s Pukačom je otázkou času

Pri bilancovaní posledných vystúpení na profesionálnom okruhu zmiešaných bojových umení sa Miroslav vrátil k duelom s Christianom Jungwirthom (14-8), Janom Malachom a Róbertom Pukačom. Skúsený veterán skromne priznal, že vo všetkých prípadoch išlo o vyrovnané duely, pričom ten s Pukačom by si rád v budúcnosti zopakoval. „K tej mojej bilancii, je to MMA. Úprimne sa mi s Jungwirtom podaril skvelý zápas, ale tak ako to dali mne, tak to mohli to dať i jemu. S Honzíkem (Malachom, pozn. red.) to bolo veľmi ťažké. S Robom teraz, to bolo tiež také, ja som mu hneď vravel, že tak ako chce odvetu on, tak ja to chcem ešte viac. Bolo skvelé od neho, že pristúpil na vyššiu váhu, lebo som bral antibiotiká. Veľa ľudí mi teraz písalo, že sa strašne tešilo na odvetu s Robom a ja som im vravel, že to určite bude, to je otázka času. Teraz by som ale bol rád, aby to bolo v Bratislave, keďže naposledy on prijal súboj v Prahe. To si myslím, že by to tak bolo správne,“ uviedol zápasník, ktorý v najväčšej československej organizácii debutoval v júli 2018.

Najbližšie však čaká Broža súboj na nemeckom turnaji OKTAGONu v Oberhausene, kde ho čaká Tom Crosby (8-3-1). „Inkvizitor“ zhodnotil, že aj keď nejde o jednoduchého súpera, v tejto fáze kariéry odmieta kalkulovať. „Teraz OKTAGON prišiel s týmto súperom, (drží, pozn. redaktora) hnedý pás (v brazílskom jiu-jitsu, pozn. red.), dobré skóre, relatívne známe meno v Anglicku. Ja som po ťažkom zranení, ale pozrite, ja som už starý, ja už nemám na čo čakať, takže len čo som dostal ponuku, tak som neváhal,“ uzavrel.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk