Furyho súper proti šampiónovi KSW? Organizácia už slintá a provokuje zápasníka

Zdroj: Instagram/@francisngannou

Svet boxu a bojového športu sa nedávno dozvedel horúcu novinku – Tyson Fury (33-0-1) sa opäť predstaví v ringu. Stáť proti nemu bude MMA zápasník Francis Ngannou (17-3), ktorý tak má do konca októbra o zábavu, prípravu a záujem médií postarané. Nasledovať by však mal jeho návrat k zmiešaným bojovým umeniam a debut v organizácii PFL. Práve o propagáciu tejto udalosti sa hlási hlava KSW.

Kamerunčan začiatkom roka 2023 ukončil svoj kontrakt s UFC a upísal sa pod hlavičku PFL, v ktorej by mal debutovať v úvode nasledujúceho kalendárneho obdobia. Súper sa preňho doposiaľ ešte nenašiel. Využiť to chce spolumajiteľ KSW Martin Lewandowski. Poliak má v rukách eso, ktorým predostiera svojho súčasného šampióna ťažkej váhy Phila De Friesa (23-6). Práve s ním by sa “The Predator“ mohol stretnúť.

„Pre mňa je Phil jednou z najlepších ťažkých váh súčasnosti na svete. Je to úplne iné zviera, ako keď bol naposledy v UFC. Každému z divízie by robil problémy,“ povedal Lewandowski pre MMA Junkie a pokračoval:

„Mimo UFC nie je veľa protivníkov, ktorí by pre Ngannoua znamenali legitímny test. Samozrejme, musí to dávať zmysel KSW aj PFL. Som však v dobrom kontakte s Rayom Sefom a PFL. Bol by som ochotný urobiť všetko pre to, aby sa to podarilo.“

Pred vysnenou spoločnou propagáciou oboch organizácii sa však ešte musí odohrať viacero scenárov. V prvom rade musí De Fries úspešne obhájiť svoj deviaty titul v rade, keď sa v poľskej v Gdynia Arene stretne so Szymonom Bajorom (24-9) v hlavnom zápase turnaja KSW 84.

Druhou podmienkou je návrat spomínaného kamerunského bojovníka k MMA. Predtým ho totiž 28. októbra v Saudskej Arábii čaká Fury, s ktorým si zmeria sily v boxe na 10 kôl. Po inkasovaní rozprávkovej odmeny za tento súboj môže byť viac než reálne, že Ngannou sa rozhodne so športom skončiť.

Lewandowski si takýto úmysel nechce ani pripustiť a už teraz rodáka z Batié hecuje a provokuje: „Po tom, keď Francis skončí s Tysonom Furym, čo tak skutočný zápas MMA so šampiónom KSW v ťažkej váhe?“ Zástupca KSW by bol určite rád, keby sa jeho organizácii dostalo svetovej pozornosti. Nie je to ale v jeho rukách, konečné rozhodnutie urobia najbližšie udalosti a samotní aktéri.

Zdroj: MaxMMA.sk, MMA Junkie, autor