Fury verzus Ngannou pod pravidlami MMA? Dám mu lakeť do zubov! Knokaut príde za pár sekúnd

Tyson Fury (zdroj: IG/tysonfury)

Anglický boxer Tyson Fury (33-0-1) koncom tohto roka nastúpi v exhibičnom meraní síl proti niekdajšiemu šampiónovi ťažkej váhy UFC Francisovi Ngannouovi (17-3). Populárny „The Gypsy King“ sa ale nechal počuť, že by súčasného člena organizácie PFL rád vyzval aj pod pravidlami zmiešaných bojových umení.

Fury nastúpi proti rodákovi z Kamerunu v boxerskom zápase 28. októbra 2023, pričom dejiskom ich duelu bude Saudská Arábia. Dohoda oboch strán pojednáva o tom, že „The Gypsy King“ nemôže prísť o svoj opasok WBC. Anglický boxer aktuálne priznal, že by v budúcnosti nemal problém niekdajšieho šampióna UFC vyzvať aj v klietke podľa pravidiel MMA.

„Áno, bojoval by som s Ngannouom v klietke,“ povedal stále neporazený Fury v rozhovore s Carlom Framptonom. „Nepochybujem o tom, že by som ho porazil,“ tvrdí autor 33 kariérnych triumfov. „Nie je dobrý v jiu-jitsu, nie je ani dobrý wrestler,“ myslí si 35-ročný rodák z Manchestru.

„Ngannou je známy vďaka svojmu strikingu, ale ja som v ňom lepší ako on. A s menšími rukavicami by som ho knokautoval za pár sekúnd,“ nepochybuje muž, ktorý zdolal aj legendárneho Ukrajinca Vladimira Klička: „Trochu by som kopal, trochu by som ho blokoval, ale dostal by odo mňa na zadok.“

„Dal by som mu lakeť do zubov. Chápete, všetky tie veci, ktoré v boxe robiť nemôžem. Videl niekto z vás môj tréning s bývalým bojovníkom UFC Darrenom Tillom? Rana, bang, úder, bang, lakte,“ dodal vyše dvojmetrový ťažkotonážnik, ktorý sa okrem športovej kariéry venuje zvyšovaniu povedomia o mentálnych problémoch mužov. Sám si prešiel ťažkými depresiami a v istom bode života sa pokúsil o samovraždu.

Zdroj: Daily Star, autor