Fury sa s odkazom pre Usyka nemaznal: Je to zbytočný kus ho*na! Rozbijem mu ústa

Zdroj: Facebook / Tyson Fury

V októbrovej bitke, ktorá lákala celý svet bojových športov, vyhral na body. Debutujúci Francis N’gannou (17-3) ho však v boxerskom ringu dokázal poslať k zemi a fanúšikovia už začínajú pochybovať o jeho dominancii a odhodlaní. Reč je o mene Tyson Fury (34-0-1). Angličana najbližšie čaká súper z odlišného súdka, ktorému už stihol poslať štipľavý odkaz.

Nie úplne stopercentnú prípravu na súboj s kamerunským protivníkom priznal aj Furyho otec. Na výhru to síce stačilo, no pred bojom s Oleksandrom Usykom má “Gypsy King“ čo zlepšovať. Ukrajinský oponent sa svojho soka určite naplno namotivuje. Stret nezdolaných velikánov je naplánovaný na 17. februára, dejiskom zápasu bude Kingdom Arena v Rijáde.

Metropola Saudskej Arábie bude pútať pozornosť širokej športovej i celebritnej verejnosti. Fanúšikovia budú dúfať v kvalitnú prestrelku ťažkých váh. Druhý mesiac roka 2024 ponúkne zjednocujúcu titulovú bitku dvoch šampiónov, ktorá bola už viackrát odložená. Teraz jej k nej scéna skutočne blízko. Istotu ale prinesie až samotný termín a vstup oboch bojovníkov do ringu.

Usyk sa môže pochváliť pásmi organizácií WBA, WBO a IBF, Furymu patrí titul vo WBC. Všetky štyri opasky však na Arabskom polostrove spoznajú svojho nespochybniteľného majiteľa. Tridsaťšesťročný rodák zo Simferopolu sa na očakávané divadlo chystá už dlhšie, aktívny ale je aj jeho britský oponent. Ten vyrazil do hôr, začal zhadzovať potrebné kilogramy a ladiť ideálnu športovú formu.

„Ďalší veľký deň v zas*aných horách. Poďme! Ľahká práca, rozbiť tomu králikovi ústa priamo pred ním. Ten zbytočný kus ho*na,“ uviedol kontroverzný z mesta Wythenshawe na Instagrame. „Všetko musí smerovať k 17. februáru. Podľa môjho názoru Tyson potrebuje nabrať trochu viac kondície a dať si do poriadku váhu. Naposledy mi prišlo, že mu chýba nejakých 10 kíl svalov. Niečo bolo zle,“ vravel Fury senior v rozhovore pre The Sun.

Svojho syna bude musieť pripraviť na viac než náročnú prekážku v podobe neporazeného súpera. Ukrajinec sa v zápasovom tempe naposledy predstavil v auguste 2023, keď sa v deviatom kole duelu stal jeho terčom Daniel Dubois (20-2). Tysona tak čaká jedna z najťažších prác v kariére. To isté by sa ale dalo povedať aj o Oleksandrovi.

Zdroj: MaxMMA.sk, autor