František Fodor si užíva znovuzrodenie: Pred zahraničnou premiérou sa cíti ako malý chlapec

Zdroj: OKTAGON MMA

Šestnásť profesionálnych zápasov, všetky na slovenskej, respektíve českej pôde. Pre Františka Fodora (9-7) bude nadchádzajúci duel veľmi špecifický, keďže po prvý raz vo svojej športovej kariére sa vydá za hranice spomínaných krajín. Na turnaji OKTAGON 46 v nemeckom Frankfurte by rád prelomil negatívnu sériu. 

Účastník prvej série reality šou Oktagon Výzva sa do klietky postaví takmer na deň presne po roku. „Pred zápasom sa cítim veľmi dobre. S pokojným svedomím môžem povedať, že mám životnú formu. Cítim sa mentálne i fyzicky najlepšie pripravený,“ pochvaľuje si František Fodor vo štvrtej epizóde relácie NA DOHLED. 

Po prehrách s Matoušom Kohoutom (8-6) a Karolom Ryšavým (12-5) motiváciu nestratil, práve naopak. Napredovanie ho napĺňa viac ako kedykoľvek predtým. „Bojovať ma momentálne baví naozaj od srdca, ako keď som bol malý. Užívam si toto pomyselné znovuzrodenie. Viac sa sústredím na tréning, zlepšujem sa. Keď je zápasník silný, je šťastný,“ so spokojnosťou v hlase hovorí 32-ročný Slovák. 

Zaknihovať jubilejné desiate víťazstvo kariéry sa rodák z Nových Zámkov pokúsi už túto sobotu. V nemeckom Frankfurte sa proti nemu postaví Vladimir Šikič (12-2-1). Doterajšie vystúpenia Chorváta museli rozhodcovia rozlúsknuť iba jediný raz. „Som rozhodnutý bojovať, som pri chuti. Buď to bude vojna na tri kolá alebo ho trafím,“ so zdravým sebavedomím predikuje František Fodor. 

Zdroj: OKTAGON MMA, autor