Fanúšikovia sa dočkali: Poznáme súpera a dátum zápasu hviezdneho Keitu v Tipsport Gamechangeri!

Instagram.com/keitaplusser

Podľa aktuálnych kurzov stávkových spoločností ide o najväčšieho favorita druhého ročníka projektu Tipsport Gamechanger. Aj keď to ešte pred časom vyzeralo, že kvôli zranení vstúpi do turnaja v pozícii náhradníka, po dnešku to vyzerá inak. Súčasný šampión perovej váhy OKTAGONu Losene Keita (12-1) nastúpi v klasickom kvalifikačnom zápase, bude to ale neskôr.

Ako vo štvrtok informovala najväčšia európska organizácia na svojich sociálnych sieťach, belgický zápasník do Tipsport Gamechangeru vstúpi 4. mája na turnaji OKTAGON 57. Súperom dvadsaťšesťročného bojovníka bude Holanďan Agy Sardari (17-4). Z dostupných informácií vyplýva, že by malo ísť nie o rezervný súboj, ale o normálny kvalifikačný stret, ktorého víťaz postúpi do štvrťfinále „miliónovej pyramídy“.

Atraktívny súboj elitných bojovníkov

Napriek tomu, že pre českých a slovenských fanúšikov v dueli môže byť jasným favoritom Losene Keita, jeho protivník má za sebou slušné resumé. Rodák z Tilburgu v minulosti držal titul v britskej organizácii Cage Warriors. Aby toho nebolo málo, vo svojich dueloch najčastejšie víťazí na submisiu, pričom ešte ani raz neprehral na knokaut. „Fenomenálny Keita naskočí do projektu Tipsport Gamechanger 2 na turnaji OKTAGON 57. Bývalý vládca ľahkej váhy a súčasný šampión perovej divízie má jasný cieľ – byť najlepšou ľahkou váhou v Európe. To, že Keita je iba človek, to bude chcieť dokázať holandská jednotka a dvojnásobný kráľ Cage Warriors Agy „The Wolverine“ Sardari,“ láka príspevok OKTAGONu na atraktívny stret dvoch skvelých zápasníkov na sociálnej sieti Instagram.

Zatiaľ čo v súčasnosti podľa portálu FightMatrix patrí vo svetovom rebríčku perovej váhy Keitovi 80. miesto, Sardari sa v divízii do 70 kilogramov nachádza na 217. priečke. Pokiaľ ide o galavečer, na ktorom sa uskutoční vzájomný súboj, OKTAGON 57 sa odohrá vo frankfurtskej Festhalle. Do tejto chvíle je na podujatí oznámený ešte jeden súboj, a to ten, v ktorom domáca hviezda Christian Eckerlin (15-6) vystúpi proti Miroslavovi Brožovi (16-3).

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk