Fanúšikovia nemusia zúfať: Oktagon očakávaný zápas nezrušil, iba preložil

Oktagon MMA v Británii (zdroj: Oktagon MMA)

Pražská Štvanica mala tento rok okrem iného priniesť aj sledované meranie síl medzi britským bojovníkom Stuartom Austinom (17-8) a Poliakom Michalom Andryszakom (25-10). Žiaľ, zápas sa napokon teraz pre zdravotné problémy prvého menovaného neuskutoční.

Promotér organizácie Oktagon MMA Ondřej Novotný tento týždeň potvrdil, že rodák z poľskej Poznane chcel zápasiť, pričom prebiehalo hľadanie ideálneho náhradného súpera, ale napokon z toho z viacerých dôvodov nie je nič. Oktagon totiž nechcel, aby Andryszak, ktorý nepatrí medzi najlacnejších borcov, išiel proti niekomu jednoznačne slabšiemu do zápasu, ktorý by trval pár sekúnd. Na druhej strane, nastúpiť proti 112 kilogramov vážiacemu tanku nechce hocikto.

O zápas Stuart Austin verzus Michal Andryszak fanúšikovia česko-slovenskej MMA organizácie napokon neprídu. Namiesto pražskej Štvanice sa ale toto meranie síl uskutoční vo Veľkej Británii. Konkrétne na turnaji Oktagon 48, ktorý je na programe v úvode novembra v Manchestri. Pôjde o prvé podujatie pod vlajkou Oktagonu na Britských ostrovoch.

Karta na toto podujatie je zatiaľ iba v základoch. Z už oficiálne oznámených mien vieme, že nastúpi kontroverzný Shem Rock (8-1-1), pričom priestor dostanú aj tamojšie známe osobnosti z obrazoviek televíznych reality šou Jake Quickenden a Paul Smith. Teraz je teda potvrdené, že v Manchestri proti sebe budú stáť Stuart a Andryszak. Zaujímavosťou je, že Andryszak prehral naposledy v roku 2021, keď na turnaji KSW 63 nestačil na Darka Stošića (18-6).

Zdroj: MaxMMA.sk