Fanúšikovia majú dôvod na radosť: Nečakaný krok bývalého titulového vyzývateľa UFC!

Instagram/@motownphenom

Chýbalo mu to! Američan Kevin Lee (19-8) počas uplynulého leta šokoval informáciou, že sa rozhodol zavesiť rukavice na klinec. Tam však dlho nevydržali. Premyslel si to a prostredníctvom sociálnych sietí teraz oznámil nečakaný návrat. Zatiaľ síce nie je jasné, či ho opäť uvidíme v UFC alebo sa upíše inej organizácii, no jeho odhodlanie je obrovské.

„Motown Phenom“ sa naposledy medzi pletivami predstavil v júli 2023, kedy na podujatí UFC Fight Night: Strickland vs. Magomedov nestačil na Rinata Fakhretdinova (22-2-1). Ruský bojovník ho ukončil už po 55 sekundách zásluhou úspešnej submisie „guillotine choke“. Nikto ale neočakával, že ho táto prehra privedie do dôchodku.

Rozhodnutie bývalého titulového vyzývateľa ľahkej divízie UFC o konci profesionálnej kariéry vo veku 31 rokov zaskočilo mnohých priaznivcov. Tí však momentálne majú dôvod na radosť. Michiganskému rodákovi totiž natoľko chýbal adrenalín z klietky, že urobil ďalší prekvapivý krok.

„Vraciam sa. Opäť budem zápasiť v MMA. Aj keď neviem kedy, kde a ani proti komu, no zhadzujem váhu a dostávam sa do formy,“ napísal Lee stručne v príspevku na sociálnej sieti X a ďalej odhodlane dodal: „Chcem byť v najlepšej forme môjho života. To je môj cieľ. Už je to šesť mesiacov od môjho konca a chýba mi tento šport.“

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: X/@MoTownPhenom, Autor: Kamil Schreiber