Fanúšikovia kritizujú výber Kinclovho náhradníka: Novotný neváhal a všetko objasnil!

OKTAGON MMA

Žiaľ, v pondelok česko-slovenskú MMA scénu zasiahla nepríjemná správa o zranení hviezdneho Patrika Kincla (27-10), ktorý sa tak nepredstaví na koncoročnom podujatí OKTAGON 51. V pražskej O2 Arene si to mal v súboji o titul strednej divízie rozdať s Vlastom Čepom (12-2). Vedenie najväčšej európskej organizácie preto muselo narýchlo hľadať adekvátnu náhradu.

Tú napokon našlo v podobe Piotra Wawrzyniaka (11-5). Na našom území je síce poľský bojovník pre bežného fanúšika veľkou neznámou, no o jeho kvalitách nemožno pochybovať. Je šampiónom organizácie Babilon MMA, neprehral už štyri roky a v rebríčku Fight Matrix sa vo svojej váhe nachádza na 138. mieste. Len pre porovnanie, „El Chapo“ momentálne figuruje na 193. priečke. Jednoduchý zápas to teda rozhodne nebude.

Napriek týmto faktom výber promotérov nepotešil viacerých priaznivcov. Tí si proti slovenskému zápasníkovi so srbskými koreňmi želali najmä Matěja Peňáza (8-1) či Kerima Engizeka (20-4). Celý proces výberu sa preto rozhodol objasniť spolumajiteľ OKTAGONu Ondřej Novotný.

„Piotr je veľmi dobrá náhrada, ktorú sme mali do strednej váhy na radare už dlhšiu dobu.“ uviedol v úvode svojho vyhlásenia na sociálnych sieťach a následne vysvetlil, prečo práve on: „Peňáz odmietol kvôli váhe a Engizek z rovnakého dôvodu. Ani ‚Pirát‘ ani Karlos nedávajú zmysel a opät ani váhu. Navyše rozbíjať niečo, na čo všetci čakajú, tak to vôbec nie. Piotr je rebríčkovo cca o 60 miest vyššie ako Čepo. Je šampión Babilonu a má štyri výhry v rade, z toho tri KO. Ako náhradník na víkendové KSW bol v plnej príprave, čiže je vo forme.“

Podľa Novotného Wawrzyniak spĺňa všetky predpoklady na to, aby bol dôstojnou alternatívou za Patrika Kincla. Bude to ale stačiť na zisk opasku pre dočasného šampióna strednej váhy alebo si to Vlasto Čepo postráži?

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: X/@o_novotny, Autor: Kamil Schreiber