Bývalý bojovník OKTAGONu ťahá do UFC politiku: Pustil sa do Izraela, hovorí o etnických čistkách

Farid Basharat (zdroj: OKTAGON MMA)

Aktuálny vojnový konflikt medzi Izraelom a palestínskym hnutím Hamas znepokojuje celý svet a neobchádza nikoho. Výnimkou nie sú ani profesionálni športovci, predovšetkým Moslimovia a Židia. Aj keď sa často používa slovná formulka, že šport a politika spolu nesúvisia, nie je to tak. Jasným príkladom je aj Farid Basharat (11-0).

Bývalý člen československej organizácie OKTAGON MMA prehovoril prostredníctvom svojho profilu na sociálnej sieti X, ktorá je veľkej časti používateľov stále známa pod názvom Twitter. „Ak chcete poznať niekoho etické hodnoty a to, aký charakter daný človek má, stačí sa ho opýtať na súčasnú situáciu v Palestíne,“ začal rodák z Afganistanu, ktorý má v UFC bilanciu 2-0.

„Videl som, že množstvo ľudí, ktorých poznám, ukazujú svoju pravú tvár tým, že podporujú Izrael v tejto etnickej čistke,“ zakončil Basharat. Ten sa tunajším fanúšikom dostal do povedomia vďaka triumfu na turnaji OKTAGON 28, kde zdolal na Rear-Naked Choke Fína Janneho Elonena-Kulmalu (17-12-1).

Vojenský konflikt medzi Izraelom a Hamasom rozdeľuje svet. O mier žiadal po svojom triumfe nad Kamaru Usmanom (20-4) na turnaji UFC 294 v Spojených arabských emirátoch aj Khamzat Chimaev (13-0): „Prosím vás, prestaňte sa zabíjať. Nezáleží na tom, či ste Kresťania alebo Židia, či ste z Izraela, Palestíny alebo USA, myslite na deti, ktoré umierajú.“

Prezident UFC Dana White nedávno zrušil zákaz nosenia vlajok a vyjadril sa: „Ak má niekto problém so zastávami, má zrejme problém sám so sebou.“ Očakáva sa preto, že politické odkazy a prezentovanie svojich mimošportových názorov bude na najväčšej MMA platforme sveta pokračovať aj naďalej.

Zdroj: Autor JV, MaxMMA.sk