Emotívny koniec sprevádzali slzy a dojatie. Veteránka UFC už chce byť iba matkou

Zdroj: Instagram/@karatehottiemma

Viac ako sedemnásť rokov na profesionálnej scéne, osemnásť víťazstiev a takmer dekáda strávená na najprestížnejšej MMA pôde. Michelle Waterson-Gomez (18-13) po júnovom turnaji UFC 303 definitívne ukončila kariéru. Zavesiť rukavice na klinec sa odhodlala vo veku 38 rokov. K veľkému rozhodnutiu ju viedli emotívne dôvody. 

Záver športovej etapy života nevyšiel Američanke podľa predstáv. Ostatných päť zápasov do zdarného konca nedotiahla. Z posledného víťazstva sa tešila ešte v roku 2020. Pri rozlúčke sa ale dočkala ohromnej podpory zo strany priaznivcov. „Napĺňa to moje srdce. Je to šialené. Nikdy by mi ani za milión rokov nenapadlo, že budem profesionálnou bojovníčkou UFC, ale práve tam ma cesta zaviedla a som za to neskutočne vďačná. Formovalo ma to do podoby človeka, akým som dnes,“ dojato hovorila v relácii The MMA Hour. 

Ostrieľaná veteránka sa poberá do dôchodku najmä kvôli rodine. Najbližším chce vrátiť to, čo pre ňu boli dlhodobo ochotní robiť oni. „Bojujem viac ako 17 rokov. Môj manžel obetoval veľa, aby som mohla zápasiť. Dokonca svoju vlastnú kariéru. Od doby, čo sa mi narodila dcéra, chodila do telocvične. Brala som ju do posilňovne, bola v autosedačke, musela obetovať narodeniny, udalosti, byť bokom, aby maminka mohla trénovať,“ emotívne a so slzami v očiach vysvetľovala žena s prezývkou „The Karate Hottie“. 

Nekompromisná autorka tuctu ukončení pred limitom sa poberá na inú koľaj. Plnohodnotne sa z nej stáva milujúca matka a manželka. Dcérka má iba jedno detstvo, to si nechce nechať ujsť. „Rastie a ja chcem byť v jej rohu. Chcem byť v manželovom rohu. Je veľa vecí, ktoré práve teraz robí. Rada by som bola ich súčasťou,“ praje si Michelle Waterson-Gomez. 

Kvalitné vybavenie pre bojové športy nájdete na Drillex.sk!

Zdroj: MaxMMA.sk